09214286013 ~ 09214284773
0

افزودن button در Flip PDF (سری دوم؛ ادامه تنظیمات)

افزودن دکمه در فلیپبوک

این بخش از آموزش Flip PDF، ادامه ی آموزش قبلی است که در آن به ادامه تنظیمات افزودن button در Flip PDF پرداختیم. اکنون در این بخش سایر گزینه های موجود را بررسی می کنیم.

گزینه ی Share Button:

پس از باز شدن منوی Share ، روی گزینه ی Share button کلیک می کنیم .

افزودن دکمه در فلیپبوک

 1. Share button : از این گزینه برای نمایش دادن و یا پنهان کردن  دکمه ی اشتراک گذاری استفاده میکنیم .
 2. Email subject : موضوع ایمیل را در این قسمت وارد کنید .
 3. Email Body : متن ایمیل را در این قسمت وارد کنید .
 4. Social share button : این گزینه برای نمایش دادن و یا پنهان کردن دکمه ی اشتراک گذرای در شبکه های اجتماعی است .
 5. Social share setting : با انتخاب این گزینه پنجره ی زیر فعال میشود .

افزودن دکمه در فلیپبوک

 1. در این پنجره شبکه های اجتماعی که قصد داریم کاربر کتاب را در آن به اشتراک گذارد انتخاب میکنیم و در نهایت با زدن دکمه ی OK به صفحه ی قبل باز میگردیم .
 2. Custom social share button : در این قسمت میتوانید لینک شبکه ی اجتماعی خاصی که در لیست قبل وجود نداشت ، وارد کنید.

گزینه ی Language:

پس از این بخش گزینه ی Language را انتخاب میکنیم . در فهرستی که گشوده میشود روی گزینه ی language کلیک میکنیم تا پنجره ی مقابل گشوده شود.

افزودن دکمه در فلیپبوک

 1. گزینه ی Language: در این قسمت زبان های دلخواه را انتخاب میکنیم، زبان فارسی نیز در این قسمت قرار دارد . در نهایت روی OK کلیک میکنیم تا به صفحه ی قبل بازگردیم . در فهرستی که با زدن Language گشوده شده بود روی گزینه ی Switchable کلیک میکنیم .

افزودن دکمه در فلیپبوک

۲٫ گزینه ی Switchable: مخصوص زمانیست که دو یا چند زبان انتخاب کرده باشید در این صورت میتوانید با انتخاب yes گزینه ی تغییر زبان را در نوار پایینی کتاب مشاهده کنید . کاربران میتوانند با انتخاب این گزینه زبان نرم افزار را تغییر دهند.

گزینه ی Auto Flip:

که مخصوص تنظیمات مربوط به دکمه ی ورق خوردن خودکار می باشد . با انتخاب این گزینه فهرست زیر گشوده می شود.

افزودن دکمه در فلیپبوک

 1. Enable : از این گزینه برای نشان دادن و یا پنهان کردن این دکمه استفاده می کنیم.
 2. Flip Interval : این عدد که بر حسب ثانیه وارد میشود مدت زمان ورق خوردن را نشان میدهد.
 3. Play Count : این گزینه مخصوص شمارشگر حلقه ی تعداد دفعات ورق خوردن خودکار صفحات می باشد.
 4. Auto flip When start up : با انتخاب yes در این گزینه کتاب پس از شروع به کار به صورت خودکار شروع به ورق خوردن میکند و اگر روی No قرار گیرد تنها با زدن دکمه ی مخصوص ورق خوردن خودکار آغاز میشود.

پس از این بخش گزینه های آخر مربوط به قسمت Buttons Bar قرار دارند که با ویرایش آن ها می توانیم این قسمت از ویرایش را به اتمام برسانیم.

گزینه ی Add Annotations : با انتخاب این گزینه دکمه ای به لیست نوار بالا افزوده خواهد شد که کاربران میتوانند با انتخاب آن روی صفحات کتاب ورق زن به کمک قلمو بنویسند و یا در صورت نیاز علامت گذاری کنند . برای استفاده از این قابلیت در این بخش گزینه ی Enable را انتخاب کنید.

گزینه ی Bookmark Button : این گزینه مخصوص دکمه ی علاقه مندی ها است . برای نمایش دادن این دکمه گزینه ی Show را انتخاب کنید. به کمک این قسمت کاربران میتوانند صفحاتی را که مورد علاقه شان است و یا به دلایلی نیاز دارند علامت گذاری کنند تا در صورت لزوم بتوانند به راحتی صفحات را پیدا کنند.

گزینه های Backward/Forward Button : این دو گزینه مخصوص دکمه های جلو و عقب هستند ، دکمه هایی که در نوار بالایی قابل مشاهده است . با انتخاب گزینه ی Show در این بخش میتوانید این دو دکمه را نمایش دهید.

گزینه ی Copy Text : با فعال کردن این قسمت ( انخاب Enable ) کاربران پس از جست و جو و انتخاب کلمه ی مورد نیاز ، می توانند آن کلمه را کپی کرده و نرم افزار دیگری از آن استفاده کنند.

گزینه ی Enable Crop : برای فعال کردن این قسمت روی گزینه ی Enable کلیک کنید . این گزینمه به کاربران امکان انتخاب بخشی از صفحه و ذخیره کردن یا پرینت گرفتن آن بخش را میدهد . مانند Screenshot عمل میکند.

گزینه ی Click background to turn : به کمک این گزینه میتوانید قابلیت چرخش با کلیک روی پس زمینه را فعال و یا غیر فعال کنید.

گزینه ی Button Icons:

بخش آخر که مربوط به تغییر رنگ دکمه ها می باشد و با کلیک بر روی آن لیست زیر گشوده میشود .

افزودن دکمه در فلیپبوک

 1. Icon Color : این گزینه رنگ دکمه های موجود در نوارهای بالا و پایین را مشخص میکند .
 2. Big Icon Color : این گزینه برای تغییر رنگ فلش دکمه های  جلو و عقب است .
 3. Big button background : این گزینه مخصوص رنگ مستطیل  پشت دکمه های جلو و عقب میباشد .
 4. Big button Background Alpha : این گزینه شفافیت دکمه های جلو و عقب را در حالت معمولی نشان میدهد .
 5. Big Button background Hover Alpha : این گزینه شفافیت دکمه های جلو و عقب را در حالتی که موس روی آن ها قرار میگیرد نشان میدهد . هر چه این عدد کوچکتر باشد دکمه ها نامرئی تر خواهند بود .

سری دوم آموزش افزودن button در Flip PDF هم به پایان رسید؛ امیدواریم این آموزش مورد توجه و رضایت شما قرار گیرد. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می توانید به وبسایت سازنده Flip PDF مراجعه کرده و یا سوال و مشکل خود را با بخش پشتیبانی آتیوا در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *