09214286013 ~ 09214284773
0

افزودن فایل Word (ایجاد ، باز کردن و ذخیره کردن اسناد)

افزودن فایل Word

با استفاده از برنامه‌ی Word بسیاری از فایل‌ها را می‌توان باز و اصلاح کرد. این فایل‌ها می‌توانند فایل‌های تولید شده با نسخه‌های مختلف Word، یا فایل‌های متنی تولید شده با سایر واژه پردازها یا پرونده‌های تولید شده با سایر محصولات مایکروسافت اشاره کرد. در این بخش از آموزش قصد داریم افزودن فایل در Word درا برای شما عزیزان بیان کنیم، پس با ما همراه باشید.

ایجاد یک سند خالی جدید در Word

با اجرای برنامه‌ی Word یک سند خالی بصورت پیش‌فرض باز می‌شود. در صورتی که نیاز به ایجاد سندهای جدید دیگر باشد، می‌توانید از روش زیر استفاده نمایید.
برای ایجاد یک فایل ارائه مطلب، مراحل زیر را انجام دهید.
۱- از منوی File روی گزینه New کلیک کنید.
۲- در پنجره باز شده new شما در این قسمت دوحالت برای ساخت یک سند جدید دارید. می‌توانید یکی از templateهای دلخواه خود را انتخاب و یا در صورت عدم تمایل می‌توانید گزینه Blank document را انتخاب کنید.

ایجاد سند جدید در ورد

آسان‌ترین راه برای ایجاد یک سند خالی در محیط Word انتخاب کلید ترکیبی Ctrl+N می‌باشد.
با استفاده از هر یک از دو روشی که بالا ذکر شد سند جدید شما ایجاد می‌شود و می‌توانید کار خود را شروع کنید.

ذخیره کردن سند در Word

برای ذخیره کردن سند تولید شده با Word، مراحل زیر را انجام دهید:
۱- از منوی File روی گزینه‌ی Save کلیک کنید. (همچنین می‌توانید کلید ترکیبی Ctrl+S را کلیک کنید یا از قسمت نوار Quick Access آیکن Save را انتخاب کنید.)

نحوه ذخیره فایل در نرم افزار Word

۲- در این مرحله روی گزینه‌ی Browse دابل کلیک کنید تا پنجره Save As مطابق تصویر زیر نمایش داده شود. در کادر باز شده مسیر دلخواه خود را برای ذخیره فایل انتخاب کنید. در بخش File Name نام مورد نظر خود را وارد کنید و در ادامه از قسمت منوی کشویی Save As Type نوع فرمت فایل خود را انتخاب، سپس روی گزینه Save کلیک کنید.

ذخیره اسناد در ورد

فرمت‌های رایج نرم‌افزار Word

در این قسمت بهتر است با انواع فرمت‌های رایج Word آشنا شوید.
نکته: اگر هنگام ذخیره در منوی کشویی Save As Type پسوندها را مشاهده نمی‌کنید نیاز است از قسمت تنظیمات Folder Option ویندوز تیک گزینه Hide Extensions For Known File Types را بردارید.

چه برای افزودن فایل در Word و چه برای ذخحیره کردن آن، لازم است انواع فرمت های قابل استفاده را بشناسید. در ادامه مهمترین این فرمت ها را باری شما عزیزان بیان کرده ایم.
Word document (.docx): قالب پیش فرض ذخیره فایل های Word است که امکان نگهداری قالب بندی های پیشرفته، تصاویر و دیگر اشیاء را فراهم می کند.
Word template(.dotx): قالب پرونده های الگو در برنامه ی Word است. از این نوع فرمت بیش تر برای تهیه ی فرم ها، نامه ها و مکاتبات مشابه و تکراری استفاده می شود. مثلاً اگر بخواهیم همه مکاتبات شرکت در نامه هایی با سربرگ و آدرس شرکت باشد، کافیست صفحه ای با این سربرگ و مشخصات طراحی کرده و آن را به عنوان الگو با فرمت.dotx ذخیره کرده تا برای تایپ نامه های شرکت از آن استفاده کنیم.
Word 97-2003 document (.doc): با انتخاب این گزینه می توانید سند را با قالب نسخه ی قدیمی Word که دارای پسوند.doc است، ذخیره کرد.
Word 97-2003 template (.doc): با انتخاب این گزینه می توانید سند را به عنوان یک فایل الگو با قالب نسخه ی قدیمی با پسوند.dot ذخیره کنید.
htm و یا html: با انتخاب این پسوندها، فایل شما به قالب HTML تبدیل می شود و با مرورگر وب قابل مشاهده است.
pdf: این فرمت فایل را به صورت غیرقابل ویرایش در می‌آورد و قابل اجرا با Word نیست. از این فرمت زمانی استفاده می‌شود که فایل آماده اجرا باشد، این فرمت حجم فایل را فشرده‌تر می‌کند.

انتخاب فرمت ذخیره در Word
یه چیز مهم: اگر بعد از ذخیره فایل، هر گونه ویرایشی را روی فایل انجام دادید، با انتخاب انواع شیوه‌های Save که در مرحله۱ توضیح دادیم، فایل با همان نام، پسوند و در همان مکان ذخیره می‌شود. ولی اگر بخواهید نام، مکان ذخیره و یا پسوند فایل را تغییر دهید باید دستور Save As را از منوی File انتخاب کنید و سپس مراحل ذخیره را طبق توضیحات بالا ادامه دهید.

ذخیره‌ خودکار فایل ها در Word

شاید تا به حال بارها برایتان پیش آمده باشد که در موقع کار با برنامه با مشکلاتی(نظیر قطع برق، هنگ کردن نرم‌افزار و…) مواجه شدید تا باعث شود که کار شما ذخیره نشود و مجبور شدید دوباره همان کار را ایجاد کنید. برای رفع این مشکل می‌توان تنظیماتی انجام داد تا تغییرات فایل ارائه مطلب به صورت خودکار ذخیره شوند و دیگر نگران از بین رفتن اطلاعاتتان نباشید.

– از منوی File گزینه Options را انتخاب کنید.
– در کادر Word Options وارد بخش Save شوید.
– گزینه‌ی Save Auto Recover Information Every را انتخاب کنید، سپس در کادر جلوی آن عددی را برحسب دقیقه وارد کنید. عدد وارد شده تعیین کننده این است که هر چند وقت یکبار عمل ذخیره‌سازی به صورت خودکار انجام شود.

ذخیره فایل در Word

باز کردن فایل ایجاد شده با Word

برای باز کردن فایل Word کافیست، روی document مورد نظر دوبار کلیک کنید. و یا از طریق نرم‌افزارWord سند مورد نظر را باز کنید.

فایلهای اخیر word

مراحل باز کردن فایل از طریق نرم‌افزار Word:

– از منوی File روی گزینه ی Open کلیک کنید.
– طبق تصویر بالا می‌توانید فایل مورد نظرتان را از قسمت Recent پیدا کرده و انتخاب کنید تا فایلتان باز شود و یا اینکه اگر فایل مورد نظر در قسمت Recent مشاهده نکردید می‌توانید گزینه‌ی Browse را انتخاب کنید تا کادر Open همانند تصویر زیر باز شود. در کادر Open فایل مورد نظر را انتخاب کرده و سپس گزینهOpen را از قسمت پایین کادر انتخاب کنید تا فایل ارائه باز شود.

بازکردن فایل در WORD

 

در بالا روش های مختلفی برای افزودن فایل در Word ، ذخیره کردن و… بیان شد. یکی از مهمترین نکات برای شروع به کار با این نرم افزار تسلط کامل به مطالب این بخش از آموزش است. پس سعی کنید به دقت تمام بخش های بالا را مرور کنید. در صورتی که در هر قسمت از این مراحل به کشلی برخورد کردید، می توانید با مشاوران آنلاین آتیوا در میان بگذارید.

نظرات خود را برای ما بنویسید

شما چه تجریه ای در افزودن فایل در Word یا ذخیره کردن آن دارید؟ اگر راهکاری برای تسلط کامل بر این مبحث دارید؟ لطفا نظرات خود را با ما و سایر کاربران آتیوا در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *