09214286013 ~ 09214284773
0

افزودن تصاویر به PowerPoint ( افزودن، ویرایش و استایل دهی)

افزودن تصاویر به PowerPoint

یکی از مهمترین قابلیت های پاورپینت امکان افزودن تصاویر به PowerPoint با فرمت های مختلف است. در این بخش از آموزش یاد میگیرید که چگونه می توان تصاویر دلخواه را وارد نرم افزار کرد و سپس به ویرایش آن ها را خواهید آموخت. پس با ما همراه باشید تا یک تجربه ی لذت بخش در استفاده از پاورپینت را تجربه کنیم.

افزودن تصاویر به PowerPoint :

ابزار Picture:

برای افزودن تصویر در نرم افزار پاورپینت از دو روش می توانید اقدام کنید:

 • روش اول:
  همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید بعضی از اسلایدهای انتخابی شما کادر محتوای درج تصویر دارد شما می‌توانید روی گزینه Picture کلیک کنید تا کادر Insert Picture باز شود.

افزودن تصاویر به پاورپینت

 • روش دوم:
  برای درج تصویر از زبانه Insert گروه Image گزینه Picture را انتخاب کنید.

افزودن تصاویر به پاورپینت

بعد از انتخاب این گزینه، پنجره‌ی Insert Picture باز می‌شود. از پنجره باز شده می‌توانید عکس مورد نظر را از حافظه کامپیوترتان انتخاب و سپس روی گزینه Insert کلیک کنید. شما عزیزان می توانید از قسمت ابزار تولید محتوا سایت آتیوا بهترین تصاویر پس زمینه، وکتور، تصاویر متحرک، دکمه های گرافیکی و کاراکترها جذاب را دانلود کنید.

افزودن تصاویر به پاورپینت

بعد از درج تصویر در اسلاید، ابزار Picture بر روی نوار ریبون با نام Formatظاهر می شود. با استفاده از ابزارهای این پانل Format می‌توانید تصویرتان را ویرایش و قالب‌بندی کنید.

آشنایی با ابزار Screenshot:

از این دستور برای عکس گرفتن از قسمتی از صفحه نمایش و قراردادن در فایل ارائه استفاده می‌شود.

از Print Screenکه در تمامی کیبوردها موجود است می‌توان برای عکس گرفتن استفاده کرد اما این دستور قابلیت عکس گرفتن از قسمت خاص را ندارد و از کل صفحه عکس می‌گیرد ولی با استفاده از ابزار Screenshot شما می‌توانید از قسمت دلخواه عکس بگیرید. برای این کار مراحل زیر را می توانید انجام دهید.
از سربرگ Insert گروه Image گزینه Screenshot را انتخاب کنید. کادر زیر باز می‌شود همانطور در کادر مشاهده می‌کنید تصویر کوچکی از پنجره‌های باز شده در صفحه نمایشتان را نشان می‌دهد اگر می‌خواهید از کل پنجره باز شده عکس بگیرید می‌توانید از داخل کادر تصویرپنجره مورد نظر را انتخاب، ولی اگر بخواهید از قسمتی از پنجره عکس بگیرید، روی گزینه Screen Clipping کلیک کنید، اشاره‌گر تبدیل به علامت + (بعلاوه) می‌شود، می‌توانید با درگ کردن روی قسمت مورد نظر فقط از آن ناحیه عکس بگیرید.

افزودن تصاویر به پاورپینت

آشنایی با ابزار Online Picture:

از مهمترین امکاناتی که در نسخه های جدید نرم افزارهای آفیس و پاورپینت وجود دارد استفاده از تصاویر آنلاین است. به کمک موتور جست و جوی bing و حافظه ابری OneDrive می توانید به این تصاویر دسترسی داشته باشید. برای استفاده از موتور جست و جوی bing کافیست روی آن کلیک کنید و یا اسم تصویر مورد نظر را به انگلیسی وارد کنید. حافظه ی onedrive هم زمانی کاربرد دارد که فایل هایتان را در این جافظه از قبل ذخیره کرده باشید.

افزودن تصاویر به پاورپینت

آشنایی با ابزار Photo Albume:

این ابزار برای ایجاد آلبوم تصاویر است که در آموزش بعدی به توضیح آن خواهیم پرداخت.

ویرایش تصاویر :

نرم افزار پاورپینت امکانات مناسبی برای ویرایش تصاویر در اختیار شما قرار می دهد و این امکانات تا حد زیادی شما را از سایر نرم افزارها بی نیاز می کند. برای مشاهده ابزار ویرایش تصویر، ابتدا روی تصویر مورد نظر کلیک کنید، سپس زبانه ی Format را انتخاب کنید. در این بخش با گزینه های زیر مواجه خواهید شد:

افزودن تصاویر به پاورپینت

آشنایی با دستورات گروه Adjust:

از جمله مهمترین امکاناتی که در این گروه قرار دارد تنظیمات رنگ و روشنایی تصاویر است.

افزودن تصاویر به پاورپینت

 • Corrections: از این دستور برای تنظیم روشنایی تصویر استفاده می‌شود. هر چه درصد بالاتر باشد(درصد مثبت) تصویر روشن‌تر و هر چه درصد پایین‌تر باشد (درصد منفی) تصویر تاریکتر می‌شود. درصد صفر نیز تصویر را به صورت عادی نشان می‌دهد.

افزودن تصاویر به پاورپینت

 • Color: این دستور انواع رنگ‌ها را با افکت‌ها و روشنایی‌های گوناگون در کادر به همراه پیش‌نمایش در اختیارتان قرار می‌‌دهد.

افزودن تصاویر به پاورپینت

 • Artistic Effect: با انتخاب این دستور کادری از افکت‌های زیبا در اختیارتان قرار می‌گیرد که می‌توانید با دیدن پیش‌نمایش این افکت‌ها در کادر، افکت مورد نظر را انتخاب و به تصویرتان اعمال کنید.

افزودن تصاویر به پاورپینت

 • Compress Pictures: برای فشرده کردن تصویر از این دستور استفاده می‌شود. بعد از انتخاب این دستور کادر زیر نمایش داده می‌شود.

برای حذف قاب برش اطراف عکس گزینه Delete Cropped Areas Of Pictures را در کادر زیر تیک بزنید.
اگر می‌خواهید فشرده‌سازی فقط به همین تصویر اعمال شود گزینه Apply Only To This Picture را تیک بزنید.
در قسمت Target Output شما تعیین می‌کنید فشرده‌سازی با چه هدفی انجام می‌شود برای ارسال عکس در صفحات وب، ایمیل، پرینت و یا در همین فایل ارائه استفاده می‌شود. بعد از انتخاب گزینه‌های مورد نیاز در کادر Compress Picture ، در نهایت گزینه Ok را انتخاب کنید تا فشرده‌سازی انجام شود.

افزودن تصاویر به پاورپینت

 • Change Picture: اگر بعد از هرگونه تغییری روی تصویر نظیر جلوه‌های ویژه قاب‌های آماده و … از قرار دادن این تصویر روی اسلاید پشیمان شدید و بخواهید تصویر را تغییر دهید. می‌توانید این دستور را انتخاب کنید فقط تصویر جدید جایگزین تصویر قبلی می‌شود ولی تمام تنظیمات روی تصویر باقی می‌ماند و به تصویر جدید نیز اعمال می‌شود.
 • Resset Picture: این دستور کلیه تنظیمات ویرایشی و تغییرات روی تصویر را حذف می‌کند و تصویر را به حالت اولیه‌اش بر می‌گرداند.

آشنایی با دستورات گروه Picture Style:

افزودن تصاویر به PowerPoint

در این قسمت سبک‌های آماده (قاب، جلوه های ویژه)در اختیارتان قرار می‌گیرد که می‌توانید هر کدام از این سبک‌ها را انتخاب و به تصویر اعمال کنید. اگر این سبک‌های آماده مطابق سلیقه شما نیست، با استفاده از دستورات زیر می‌توانید خودتان قاب و جلوه ویژه برای تصویرتان تنظیم کنید.

 • Picture Border: برای رسم یک خط(قاب) دور تصویر، از گزینه Picture Borderاستفاده می‌شود. همچنین می‌توان از گزینه‌های Weightو Dashes به ترتیب برای تنظیم پهنای خط ، و نوع خط ترسیمی(مثلاً به صورت نقطه چین، خط چین و…) استفاده کرد.
 • Picture Effects: با استفاده از گزینه Picture Effectsمی‌توان به تصویر افکت‌های گوناگونی داد که حالت تصویر را با توجه به طرح مورد نیاز تنظیم کرد.
 • افزودن تصاویر به PowerPoint

آشنایی با گروه Arrange:

در این قسمت شما می‌توانید موقعیت تصویر را در صفحه تنظیم کنید.

افزودن تصاویر به PowerPoint

 • Bring Forward: این دستور برای قرار گرفتن تصویر بالا(روی) اشیاء داخل صفحه کاربرد دارد.
 • Send Backward: ازاین دستور برای قراردادن تصویر پشت(زیر) اشیاء داخل صفحه استفاده می‌شود.
 • Align: با استفاده از گزینه Alignمی‌توان تصویر را به سمت راست، چپ، وسط، بالا، پایین و مرکز صفحه منتقل کرد.

افزودن تصاویر به PowerPoint

 • Rotate: برای چرخاندن تصویر می‌توانید از این دستور استفاده کنید.

افزودن تصاویر به PowerPoint

 1. Rotate Right 90: تصویر را ۹۰درجه به سمت راست می‌چرخاند.
 2. Rotate Left 90: تصویر را ۹۰درجه به سمت چپ می‌چرخاند.
 3. Flip Vertical: تصویر را ۱۸۰درجه به سمت پایین می‌چرخاند(تصویر به صورت عمودی قرینه می شود).
 4. Flip Horizontal: تصویر را ۱۸۰درجه به سمت بالا می‌چرخاند(تصویر بصورت افقی قرینه می شود).

آشنایی با دستورات گروه Size:

این گروه از تنظیمات مخصوص تغییر سایز قاب تصویر می باشد. در ادامه به کاربرد هر یک از این ابزار می پردازیم.

افزودن تصاویر به PowerPoint

 

 • Crop: برای بریدن بخشی از تصویر ابتدا بر روی گزینه Crop کلیک کنید. دستگیره های مشکی فعال می‌شود که می‌توانید با جابجا کردن دستگیره‌ها از هر یک از چهار گوشه، تصویر را برش دهید.
 • Height: برای تغییر سایز ارتفاع عکس استفاده می‌شود.
 • Width: برای تغییر اندازه پهنای تصویر از این گزینه استفاده کنید.

برای تغییر ارتفاع یا عرض تصویر می‌توانید عدد مورد نظر را در کادرهای مربوطه وارد نمایید.
البته این را مدنظر داشته باشید که با تغییر هر کدام (ارتفاع یا پهنا) دیگری نیز متناسب با آن تغییر خواهدکرد.

در این بخش از آموزش نرم افزار پاورپینت به صورت کامل با افزودن تصاویر به PowerPoint و قابلیت ویرایش آن ها آشنا شدید. با یاد گرفتن امکان نوشتن متن و افزودن تصاویر به PowerPoint می توانید شروع به طراحی پروژه های ساده کنید. پس نرم افزار را باز کنید و اولین اسلاید های پروژه خود را طراحی کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *