0
09214286013 ~ 09214284773

افزودن مالتی مدیا به Flip PDF (ویدیویی، صوتی و تصویری)

افزودن مالتی مدیا به Flip PDF

طراحی یک پروژه تعاملی بدون استفاده از فیلم ها و تصاویر گرافیکی و جذاب، عملا هیچ تاثیری ندارد. در این بخش از آموزش چگونگی افزودن مالتی مدیا به Flip PDF را خواهید آموخت؛ پس با ما همراه باشید.

افزودن مالتی مدیا به Flip PDF

در جلسه ی گذشته افزودن دستورات در صفحات پروژه را به خوبی آموختید. اینک به ادامه گزینه های پنجره ی Editor دقت کنید.

افزودن فایل ویدیویی :

گزینه ی بعد در نوار بالایی مخصوص وارد کردن فایل ویدیویی در کتاب می باشد . با قرار گرفتن موس روی دکمه ی Movie نواری ظاهر میشود که باید قالب ویدیو رو انتخاب کنیم . سپس کادری داخل صفحه به اندازه ی دلخواه میکشیم . پنجره به شکل زیر تغییر می کند .

افزودن مالتی مدیا به Flip PDF

در نوار سمت راست با کلیک بر روی دکمه ی آبی رنگ Select video file می توانید فایل ویدیویی خود را انتخاب کنید . برای مشاهده ی ویدیو روی دکمه ی آبی رنگ Start playing کلیک کنید . در قسمت video player skins می توانید قالب ویدیو ی خود را در صورت نیاز تغییر دهید . گزینه ی بعدی در نوار سمت راست ، Player setting است که می توانید در این قسمت تنظیمات مربوط به نمایش فیلم را انجام دهید . این گزینه در صورت انتخاب قالب های مختلف ممکن است متفاوت باشد .
گزینه ی بعدی ، Reflection and shadow می باشد که می توانید حالت های مختلف سایه را برای نمایشگر فیلم انتخاب کنید. در قسمت آخر گزینه ی size setting است که برای تغییر اندازه ی نمایشگر فیلم می باشد .
در این قسمت تنظیمات مربوط به فیلم تمام میشود . گزینه ی بعدی در نوار بالای صفحه youtube می باشد که مخصوص استفاده از فیلم های موجود در سایت یوتیوب است . گزینه ی بعدی ( Vimeo ) ، نیز مخصوص استفاده از فیلم های سایت Vimeo می باشد.

افزودن فایل صوتی :

گزینه ی بعدی Audio است که مخصوص وارد کردن صدا به کتاب می باشد . با قرار گرفتن موس روی دکمه ی Audio لیستی از قالب های مخصوص صدا گشوده می شود که میبایست یکی از آن ها را انتخاب کنید . با کشیدن کادری در صفحه ی کتاب ورق زن قالب صدا افزوده می شود و پنجره به شکل زیر تغییر می کند .

افزودن مالتی مدیا به Flip PDF
در نوار سمت راست صفحه با انتخاب دکمه ی آبی رنگ Select Audio File ، فایل صوتی مورد نظر را انتخاب می کنیم . سایر گزینه های این قسمت مانند Movie تکمیل می گردد.

افزودن فایل تصویری:

گزینه ی بعدی Image است که مخصوص وارد کردن فایل تصویر و عکس به کتاب می باشد . با انتخاب تصویر کادری داخل صفحه بکشید .

افزودن مالتی مدیا به Flip PDF
در نوار سمت راست با انتخاب گزینه ی Action می توانیم به تصویر خود دستور دهیم . دستورات در این قسمت مانند گزینه ی Open Link می باشد .
برای انتخاب تصویر روی دکمه ی آبی Select an image کلیک کنید .
در قسمت Clip Art Library ، می توانیم از تصاویر آماده ای که در نرم افزار قرار دارد استفاده کنیم .
در قسمت General setting ، می توانیم تنظیماتی کلی مربوط به تصویر انجام دهیم . میتوانید در این قسمت مشخص کنید با قرار گرفتن موس روی تصویر چه اتفاقی رخ دهد . ( تصویر تغییر اندازه دهد ، دور تصویر پر رنگ شود و … ) .
در قسمت Image position می توانید محل قرارگیری تصویر را مشخص کنید .
Visual effects : در این قسمت میتوانید حالتب ورودی برای تصویر انتخاب کنید .
Reflection and shadow : این گزینه مخصوص سایه دادن و گذاشتن حالت های مختلف برای تصویر است .
Size setting : در این قسمت میتوانیم اندازه ی تصویر مورد نظر را ویرایش کنیم .

افزودن آلبوم عکس:

گزینه ی بعدی در نوار بالای صفحه گزینه ی Slider است. در این قسمت می توانیم مجموعه ای از تصاویر را به صورت آلبوم تصویر نمایش دهیم . با قرار گرفتن موس روی slider نواری گشوده می شود که باید در آن قالب اسلایدر را انتخاب کنبم . پس از انتخاب قالب اسلایدر باید درون صفحه کادری برای وارد کردن اسلایدر بکشیم . پنجره به شکل زیر تغییر می کند .

افزودن مالتی مدیا به Flip PDF

سمت راست پنجره برای انتخاب فایل تصاویر باید روی دکمه ی آبی رنگ Select Image File کلیک کنید.
Slide Type : در این قسمت می توانید حالت آلبوم خود را تغییر دهید .
General setting : در این قسمت می توانید مدت زمانی که تصاویر جابجا می شوند را ویرایش کنید. برای استفاده از دکمه های جلو و عقب در این قسمت روی گزینه ی Show navigation control کلیک کنید.
Size setting : برای تغییر اندازه ی اسلایدر می توانید از این قسمت استفاده کنید.

همانطور که در اول این آموزش بیان کردیم، وارد کردن فایل های صوتی، تصویری و ویدویی علاوه بر اینکه می تواند در طراحی یک پروژه تعاملی کمک کند، همچنین مخاطب با دیدن این پروژه حس بهتری خواهد داشت وقتی با صدای خود متنی را صحبت می کنید، یا از تصاویر متعدد برای رساندن مفهوم استفاده می کنید. پس سعی کنید این بخش از آموزش را مانند بخش های قبلی خوب یاد بگیرید و از آن در پروژه های خود استفاده کنید. تیم پشتیبانی آنلاین آتیوا همواره برای کمک به شما آماده است.

اگر از این امکانات در پروژه های خود استفاده کرده اید، لطفا تجربیات خود را با ما و سایر کاربران آتیوا در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *