09214286013 ~ 09214284773
0

افزودن دکمه در Flip PDF (آموزش مرحله به مرحله تنظیمات)

افزودن دکمه در فلیپبوک

در این مقاله قصد داریم تا روش افزودن دکمه در Flip PDF را مورد بررسی قرار دهیم و تنظیمات مربوطه را مرحله به مرحله انجام دهیم؛ با ما در ادامه همراه باشید.

تنظیمات افزودن دکمه در Flip PDF

گزینه ی Buttons Bar را انتخاب کنید . این گزینه همانطور که از نامش پیداست مربوط به دکمه های موجود در صفحه می شود . و به کمک بخش های مختلف در این گزینه می توانید دکمه ها را ویرایش کنید . پس از انتخاب Buttons Bar ، پنجره زیر گشوده می شود .

افزودن دکمه در فلیپبوک

گزینه ی Home Button:

پس از انتخاب این گزینه ، منوی زیر گشوده میشود. که به ترتیب به کاربرد هر یک از این گزینه ها خواهیم پرداخت.

افزودن دکمه در فلیپبوک

 1. Home button visible : به کمک این دو گزینه میتوانیم دکمه ی خانه در نوار بالایی را حذف کنیم یا نشان دهیم . در صورتی که این گزینه روی show قرار گرفته باشد دکمه خانه نشان داده میشود و در صورتی که گزینه ی Hide را انتخاب کرده باشید این دکمه حذف میشود .
 2. Page URL : در این گزینه باید آدرس اینترنتی دکمه خانه را وارد کنید .
 3. open window : این گزینه قبلا توضیح داده شد .

پس از گزینه ی Home Button ، گزینه ی های دکمه ی تمام صفحه مشاهده میشود .

گزینه ی Full screen Button:

میتوانیم حالت نمایش دادن و یا مخفی کردن دکمه تمام صفحه را فعال کنیم . بهتراست این گزینه روی Show قرار گرفته باشد تا در صورت نیاز کاربر بتواند کتاب را به حالت تمام صفحه تبدیل کند .

 گزینه ی Full Screen With Keyboard:

میتوانید به کمک این گزینه برای تمام صفحه کردن کتاب یکی از دکمه های کیبور را انتخاب کنید . برای مثال میتوانید مشخص کنید کاربر بتواند با یک بار زدن دکمه ی Enter روی کیبور کتاب را به حالت تمام صفحه مشاهده نماید .

گزینه ی Help Config:

در این قسمت میتوانیم تنظیمات دلخواه برای دکمه ی Help را اعمال کنیم . با انتخاب این گزینه منوی زیر گشوده میشود .

 1. افزودن دکمه در فلیپبوک Help Button : برای نمایش دادن و یا پنهان کردن دکمه ی Help که به صورت علامت سوال در نوار بالایی صفحه مشاهده میشود میتوانیم از این گزینه استفاده کنیم . با انتخاب گزینه ی Show دکمه ی راهنما نشان داده خواهد شد و با انتخاب گزینه ی Hide این دکمه پنهان خواهد شد .
 2. Help Content File : در این قسمت میبایست فایل راهنما که از قبل تهیه کرده اید را وارد کنید . بهتر است راهنما به صورت PNG ذخیره شده باشد .

گزینه ی Print:

این گزینه مخصوص دکمه ی پرینت میباشد که به کمک آن میتوانیم تنظیمات دلخواه را در این بخش اعمال کنیم . با انتخاب این گزینه منوی زیر گشوده میشود .

افزودن دکمه در فلیپبوک

 1. گزینه ی Print Enable ، که مخصوص نشان دادن و یا پنهان کردن دکمه پرینت میباشد . با قرار گرفتن این گزینه روی yes ، دکمه پرینت نشان داده خواهد شد و در صورتی که روی No قرار دهید این دکمه  پنهان میشود .
 2. Print Watermark File : به کمک این گزینه میتوانید فایلی را  انتخاب کنید تا در هنگام پرینت گرفتن روی صفحات نشان داده شود. این فایل هنگام مشاهده نمایش داده نمیشود و تنها مختص زمانیست که کاربران می خواهند از صفحات شما پرینت بگیرند. انتخاب این گزینه  تضمینی جهت رعایت حق کپی رایت میباشد. بهتر است فایل مورد نظر به صورت PNG ذخیره شده باشد.
 3. گزینه ی Print Limit : این گزینه یکی از کارامدترین بخش ها جهت رعایت حق کپی رایت است . به کمک این گزینه میتوانید صفحاتی که قصد ندارید کاربران پرینت بگیرند را مشخص کنید . نوشتن عدد ۱ بدین معنیست که کاربران نمیتوانند صفحه ی ۱ را پرینت بگیرند . نوشتن ۱-۸ بدین معنیست که کاربران نمیتوانند صفحات ۱ الی ۸ را پرینت بگیرند و نوشتن ۱,۲,۳,۵ بدین معنی است که کاربران نمیتوانند صفحات ۱ و ۲ و ۳ و ۵ را پرینت بگیرند .
 4. Current Page As Default : انتخاب این گزینه ، دکمه ای دیگر به لیست دکمه های موجود در نواز بالای صفحه می افزاید . انتخاب گزینه ی yes در این بخش بدین معنیست که کاربر اجازه پرینت گرفتن همین صفحه را داشته باشد . در غیر اینصورت این گزینه را روی No قرار دهید .
 5. Download Setting : با انتخاب این گزینه پنجره ای گشوده می شود که در آن دو زبانه به ترتیب زیر وجود دارد:

زبانه PDF Document :

افزودن دکمه در فلیپبوک

در قسمت Download PDF Document ، دو گزینه وجود دارد که تنها قادر به انتخاب یکی از آن ها میباشید .

 • Enable The reader to download the whole PDF file ، انتخاب این گزینه به کاربر اجازه میدهد بتواند تمام فایل پی دی اف که شما از آن برای تهیه ی کتاب استفاده کرده اید دانلود نماید .
 • Download from URL : به کاربر اجازه میدهد فایل خاصی را به کمک آدرس اینترنتی دانلود نماید . این فایل میتواند همان فایل پی دی اف یا هر نوع فایل دیگری باشد . توجه کنید شما میباست از قبل این فایل را آپلود کرده باشید .

گزینه ی Enable the reader to download one page of the pdf، انتخاب این گزینه کاربر را قادر میسازد که تنها صفحات خاصی از کتاب شما را بتواند دانلود نماید . پس از انتخاب این گزینه در کادر مقابل میبایست صفحات مورد نظر خود را وارد کنید . برای مثال page10.pdf و …. .

زبانه ی Attachments :

افزودن دکمه در فلیپبوک

در این قسمت میتوانید فایل هایی را به عنوان فایل های کمکی یا فایل هایی که فکر میکنید ممکن است کاربران به آن ها نیاز پیدا کنند وارد میکنید . با انتخاب Add میتوانید آن فایل ها را داخل کامپیوتر پیدا کرده و در این قسمت اضافه کنید . کاربران میتوانند با انتخاب گزینه ی دانلود در نوار بالایی فایل های شما را مشاهده نمایند .
پس از اتمام تنظیمات در این بخش ، گزینه ی بعدی را انتخاب میکنیم .

گزینه ی Sound:

افزودن دکمه در فلیپبوک

 1. Enable Sound : با انتخاب گزینه ی Enable د این قسمت میتوانیم دکمه ی صدا در نوار بالایی را مشاهده کنیم و برای حذف آن از دکمه ی Disable میتوانیم استفاده کنیم .
 2. Sound file : از این گزینه میتوانید برای انتخاب فایل آهنگ پس زمینه استفاده کنید .
 3. Sound Loops : در این بخش میتوانید تعداد دفعات تکرار آهنگ پس زمینه را مشخص کنید . در صورتی که عدد ۱- را وارد کنید آهنگ در تمام مدتی که کرابر در حال مشاهده کتاب است تکرار میشود و اگر عددی مثبت مانند ۵ را وارد کنید ، آهنگ مورد نظر ۵ بار تکرار میشود .
 4. Sound Volume : این قسمت مخصوص میزان بلندی صدای پس زمینه میباشد . با وارد کردن ۱- ، میزان بلندی صدا در حالت پیشفرض قرار میگیرد ، در غیر اینصورت میبایست عددی بین ۰ الی ۱۰۰ را انتخاب کنید .
 5. Flip sound volume : در این قسمت میتوانید میزان بلندی صدای ورق خوردن کتاب را مشخص کنید . این قسمت نیز مانند قسمت قبل قابل تغییر است .

در قسمت بعد به تغییر تنظیمان مربوط به دکمه بزرگنمایی میپردازیم .

 گزینه ی Document mode:

افزودن دکمه در فلیپبوک

 1. Document mode enable : برای نمایش دادن و یا پنهان کردن دکمه ی بزرگنمایی است . با انتخاب گزینه ی yes دکمه بزرگنمایی نشان داده خواهد شد و با  انتخاب گزینه ی No این دکمه پنهان میشود .
 2. Show by default : با انتخاب yes ، در شروع مشاهده کتاب ورق زن  نرم افزار به صورت اتوماتیک صفحات را بزرگ میکند . در غیر اینصورت عمل بزرگنمایی به صورت دستی توسط کاربر انجام میگردد .
 3. Minimum zoom width : کمترین مقدار بزرگنمایی را میتوانید در این قسمت مشخص کنید .
 4. Maximum zoom width : در این قسمت مقدار مربوط به بیشترین مقدار بزرگنمایی را وارد میکنیم .
 5. Default zoom width : در صورت انتخاب گزینه ی Show by default ، میتوانیم مقدار بزرگنمایی مربوطه ر ادر این قسمت وارد کنیم .
 6. Double page mode : در صورتی که در این قسمت گزینه ی yes را انتخاب کنیم ، در حالت بزرگنمایی میتوانیم دو صفحه را همزمان مشاهده کنیم و در صورت انتخاب No تنها یک صفحه در حالت بزرگنمایی مشاهده میشود .
 7. Zoom dragging : با انتخاب گزینه ی yes در این بخش ، در حالت بزرگنمایی میتوانید با حرکت دادن موس به اطراف سایر بخش های صفحه ی بزرگنمایی شده را مشاهده کنید .

گزینه ی search:

گزینه های موجود در این بخش مربوط به بخش جست و جو میباشند . با انتخاب گزینه ی search ، منوی زیر گشوده میشود :

 1. افزودن دکمه در فلیپبوکsearch button : برای نمایش دادن و یا پنهان کردن دکمه ی جست و جو از این قسمت استفاده میشود . با انتخاب Show ، این دکمه نمایش داده میشود .
 2. search Highlight color : در این قسمت میتوانید مشخص کنید کلمات پیدا شده با چه رنگی نمایش داده شوند .
 3. Least search character : در این بخش مقدار کمترین کاراکترهای مجاز برای جست و جو را انتخاب میکنید . برای مثال با وارد کردن عدد ۳  کاربران نمیتوانند کلمه ی ( را ، از ، به و …. ) را جست و جو کنند .
 4. Restrict the result : با انتخاب گزینه ی yes در این بخش مخاطبان در هنگام جست و جو تنها صفحاتی را مشاهده میکنند که شامل تمام کلمات نوشته شده باشد .

 

آموزش افزودن دکمه در Flip PDF به پایان رسید، در صورت داشتن هرگونه مشکل در افزودن دکمه در Flip PDF آن را با بخش پشتیبانی آنلاین آتیوا در میان بگذارید. همچنین می توانید با مطالعه مقاله “ویرایش نوار ابزار در Flip PDF (جامع، ساده و کاربردی)” اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *