0
09214286013 ~ 09214284773

ویرایش نوار ابزار در Flip PDF (جامع، ساده و کاربردی)

آموزش ویرایش نوار ابزار

در این مقاله قصد داریم تا ویرایش نوار ابزار در Flip PDF را مورد بررسی قرار داده و توضیحاتی پیرامون تنظیمات مورد نیاز آن ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

پس از اینکه فایل PDF مورد نظر را در نرم ازفار وارد کردید، اینک نوبت ویرایش و شخصی سازی کتاب ورق زن است. برای این کار از ستون سمت چپ و گزینه هایی که در بالای صفحه قرار دارد کمک میگیریم. در ابتدا به توضیح منوهای سمت چپ میپردازیم.

صفحه ای که اکنون در حال مشاهده آن هستید مانند تصویر زیر است. ابزاری که در سمت چپ قرار دارند، در تصویر زیر قابل مشاهده است.

آموزش ویرایش نوار ابزار

۱- تنظیمات اولیه :

اولین گزینه ها از بخش Tool Bar setting ، تنظیمات اولیه کتاب است. با انتخاب این گزینه منوی زیر گشوده می شود .

  1. آموزش ویرایش نوار ابزار Bar color : به کمک این گزینه می توانیم رنگ نوار بالایی کتاب ( نوار ابزار ) را تغییر دهیم .
  2. Bar background file : برای انتخاب پس زمینه برای نوار ابزار می توانیم از این گزینه استفاده کنیم .
  3. Bar transparent : از این گزینه برای شفاف کردن نوار استفاده می کنیم . اگر روی No باشد نوار نشان داده میشود و اگر روی Yes قرار بگیرد نوار شفاف شده و نمایش داده نمی شود .
  4. Bar bevel : از این گزینه برای حالت دادن به نوار بالایی صفحه استفاده میشود .

۲- Titled Bar :

پس از انتخاب این گزینه، موارد زیر گشوده میشود.

آموزش ویرایش نوار ابزار

در این قسمت سه گزینه ی جدید را مشاهده می کنیم که به ترتیب عبارتند از :

  1. The book Logo : در صورتی که از لوگوی خاصی برای پروژه خود استفاده می کنید ، می توانید از این قسمت آن را در نوار بالایی کتاب خود ( لوگوی کنونی نرم افزار ) قرار دهید . با انتخاب این گزینه می بایست فایل مورد نظر خود را که بهتر است به صورت png باشد ، انتخاب کنید .
  2. Logo URL : در صورتی که بخواهید کاربران با کلیک بر روی لوگو ی شما به سایت خاصی هدایت شوند ، آدرس سایت میبایست در این قسمت وارد شود .
  3. Logo’s link Open Window : به کمک این گزینه می توانید مشخص کنید پنجره ی سایت مورد نظر به چه صورت گشوده شود . Blank ( در صفحه ای جدید ) و یا Self ( در همان پنجره به صورت فلش ) .

آموزش این بخش از نرم افزار ادامه خواهد داشت و در آموزش های بعدی سایر گزینه های مربوط به ویرایش کتاب را با هم یاد خواهیم گرفت.

امروز چی رو یاد گرفتم؟

توی این آموزش، ویرایش نوار ابزار در Flip PDF رو یاد گرفتید. این بخش رو حتما چند بار تمرین کنید و اگر به مشکلی برخورد کردید حتما با تیم پشتیبانی آتیوا در میان بگذارید.

ما در تیم آتیوا همیشه منتظر شنیدن نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان هستیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *