09214286013 ~ 09214284773
0

تولید محتوای متنی چیست ؟ (مزایا، معایب و نکات کلیدی)

تولید محتوای متنی چیست

در این مقاله قصد داریم تا کلیاتی را پیرامون اینکه تولید محتوای متنی چیست و چه نکاتی را بایستی در تولید محتوای متنی رعایت نمود، بیان نماییم؛ پس در ادامه با آتیوا همراه باشید.بطور کلی محتوای متنی از نظر شیوه نگارش، به چند دسته تقسیم می شود که برخی از مهمترین آنها عبارت اند از:

۱- عمومی : مخاطب عام دارد و نگارش آن نیاز چندان پیچیده و دشوار نیست.

۲- تخصصی : جنبه تخصصی داشته و برای تولید آن نیاز به تخصص مرتبط با آن دسته می باشد.

۳- مختص شبکه های اجتماعی : با توجه به ویژگی های شبکه های اجتماعی (رعایت اختصار و انتقال پیام در سریعترین زمان ممکن) تولید می شود.

۴- محصول نویسی : دربردارنده ویژگی های محصول بوده و محصول را از لحاظ جهات گوناگون مورد بررسی قرار می دهد.

۵- متون تبلیغاتی : با توجه به سوژه ای که قصد تبلیغ درباره آن را داریم، نوع نگارش آن متفاوت می باشد.

تولید محتوای متنی چیست

مزایای تولید محتوای متنی

از جمله مزایای تولید محتوای متنی می توان موارد زیر را برشمرد:

  • تعداد بالای مخاطبین
  • رشد و توسعه کسب و کار
  • جذب مشتریان بالقوه
  • توسعه برندینگ
  • و …

معایب تولید محتوای متنی

  • جذابیت کمتر نسبت به سایر انواع محتوا
  • هزینه بالای تولید محتوا
  • کم بودن افراد متخصص در این زمینه

اصلی ترین نکته در تولید محتوای متنی چیست ؟

تولید محتوا هم مانند هر کار دیگری، پیش از آغاز کار نیاز به رعایت یک سری اصول و نکات دارد؛ در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

تولید محتوای متنی چیست

مخاطبین خود را بشناسید و برای آنان محتوا تولید کنید

سعی کنید با تحقیقاتی جامع، مخاطبین هدف خود را یافته و بر اساس علایق و سلیقه های آنان، اقدام به تولید محتوا نمایید. بدیهی است که چنین محتوایی بازدهی بالایی داشته و بخش زیادی از کاربران جامعه هدف را به خود جذب می نماید.

بستر انتشار محتوا را با دقت شناسایی کنید

با توجه به مخاطبین هدف که در مرحله قبل مورد بررسی قرار گرفت، بستری مناسب برای انتشار محتوای خود شناسایی نمایید. این بستر می تواند بصورت فیزیکی، مجازی و یا تلفیقی از این دو باشد. اما این نکته را بخاطر بسپارید که مناسب ترین بستر تولید محتوای متنی، آنجایی است که پیام های مورد نظر شما، به شفاف ترین و آسان ترین وجه ممکن در اختیار مخاطبین قرار گیرد.

ساده بنویسید

نکته دیگری که لازم است به آن توجه کنید، ساده نویسی و رعایت اختصار و پرهیز از زیاده نویسی (بیهوده نویسی) است. خود را برای لحظه ای جای مخاطبین خود بگذارید. آیا دوست دارید برای یافتن یک پاسخ یک خطی، یک متن دو صفحه ای را مطالعه کنید؟!

جذابیت را فراموش نکنید

به این نکته توجه کنید که ساده نویسی و رعایت اختصار، از جذابیت نوشته های شما نکاهد. گاهی افزودن یک کلمه همچون فوق العاده، هیجان انگیز و … به عنوان نوشته، سبب جذاب تر شدن آن می شود.

خلاقیت و نوآوری همواره بزرگترین رمز موفقیت شماست

خلاقیت و نوآوری را فراموش نکنید؛ البته این بدان معنا نیست که به دنبال ایده های شگفت انگیز و خارق العاده برای تولید محتوا بروید. همین قدر که یک قدم هم از رقبای خود، جلوتر باشید کافیست.

اصول اختصاصی شما برای تولید محتوای متنی چیست !!!

نکاتی که گفته شد، همگی جزو اصول ثابت تولید محتوای متنی هستند، اما در نهایت این شمایید که بایستی به تولید محتوا بپردازید. پس چارچوبها و قوانین خود برای تولید محتوای متنی را وضع کنید و بر اساس آنها کار خود را به پیش ببرید. در صورتی که قوانین مشخصی برای خود وضع کرده اید، آنها را با ما و سایر کاربران آتیوا در میان بگذارید تا روز به روز بر کیفیت محتواهای تولیدی افزون گردد. برای آشنایی با قوانین و قواعد کلی تولید محتوا می توانید مقاله اصول تولید محتوا چیست را مطالعه نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *