09214286013 ~ 09214284773
0

نحوه نمایش اسلاید در PowerPoint (آشنایی با سربرگ اسلاید)

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

بعد از تهیه فایل ارائه باید بتوان آن را به نمایش گذاشت. برای به این کار از روش های مختلفی استفاده می شود. در ادامه به توضیح  نحوه نمایش اسلاید در PowerPoint خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

نمایش پروژه

نحوه نمایش اسلاید در PowerPoint به یکی از سه روش زیر صورت می گیرد:

 • برای به نمایش گذاشتن اسلایدها با فشار دادن کلید F5 صفحه کلید می‌توانید وارد صفحه نمایش شوید.
 • از منوی Quick Access Toolbar روی آیکن Slide Show کلیک کنید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

 • روش دیگر استفاده از دکمه Slide Show در نوار وضعیت نرم افزار می‌باشد.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

 • استفاده از سربرگ Slide Show در نوار ریبون که در ادامه به طور کامل با گزینه‌های این سربرگ آشنا می‌شویم.

آشنایی با سربرگ Slide Show

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

گروه Start Slide Show

From Beginning: اگر می‌خواهید ارائه‌تان از اسلاید اول نمایش داده شود می‌توانید از این دستور استفاده نمایید.
From Current Slide: زمانی که می‌خواهید از اسلاید جاری که در آن قرار دارید ارائه نمایش داده شود این گزینه را انتخاب نمایید.

ارائه آنلاین Present Online

از این دستور برای ارائه به صورت آنلاین استفاده می‌شود. برای اینکه بصورت آنلاین ارائه دهید شما و بینندگان باید متصل به اینترنت باشید.
ابتدا وارد سربرگ Slide Show شده و از گروه Start Slide Show گزینه Present Online را انتخاب از کادر باز شده گزینه Office Presentation Service را انتخاب نمایید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)
کادر Present Online بصورت زیر باز شود.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)
از پنجره باز شده روی گزینه Connect کلیک کنید، بعد از مراحل متصل شدن کادر زیر باز می‌شود.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)
در این کادر برای Sign In شدن آدرس ایمیل خود را وارد کرده سپس گزینه Next را انتخاب نمایید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)
یک لینک همانند کادر بالا در پنجره ظاهر می‌شود. شما باید این لینک را کپی کرده و این لینک را در اختیار بینندگان خود قرار دهید. سپس روی گزینه Start Presentation کلیک نمایید.
مثل ارائه معمولی به کمک ماوس می‌توانید بین اسلاید‌ها جابجا شوید. و ارائه خودتان را به نمایش بگذارید. پس از اتمام کار بر روی گزینه End Online Presentation (پایان ارائه آنلاین) کلیک کنید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)
یک کادر محاوره ای برای تأیید پایان ارائه ظاهر می‌شود. در این کادر بر روی دکمه End Online Presentation کلیک کنید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)
نکته‌هایی که باید در ارائه آنلاین مد نظر داشته باشید:

 • در حین ارائه آنلاین نمی‌توانید اسلایدها را ویرایش نمایید.
 • از ابزارهایی نظیر هایلایتر ، قلم و… نمی‌توانید برای علامت‌گذاری استفاده نمایید.
 • در حین ارائه نمی‌توانید از PowerPoint برای صحبت با مخاطبان خود استفاده کنید.
 • برای استفاده از امکانات ارائه آنلاین باید عضو سایت Www.Outlook.Com باشید و به سایت OneDrive متصل شده باشید.

سفارشی کردن نمایش اسلاید (Custom Show)

بعضی مواقع نیاز است که نحوه نمایش اسلاید در PowerPoint سفارشی شود به این معنی که اگر نیاز باشد فقط بعضی از اسلایدهای ارائه‌تان را در Slide Show به نمایش بگذارید. برای اینکه در زمان ارائه کار برایتان سخت نشود و راحت بتوانید بین اسلایدهای مورد نظر حرکت کنید و فقط اسلایدهای انتخابی نمایش داده شود بهتر است یک Custom Show برای خود بسازید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)
برای این کار از سربرگ Slide Show در نوار ریبون گروه Start Slide Show گزینه Custom Slide Show را انتخاب سپس گزینه Custom Show را انتخاب نمایید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)
از پنجره Custom Show باز شده گزینه New را انتخاب نمایید پنجره Define Custom Show نمایش داده می شود در قسمت Slide Show Name نام Custom Show خود را وارد نمایید. سپس از قسمت Slide In Presentation اسلایدهای مورد نظر را تیک زده سپس گزینه Add را انتخاب نمایید تا به لیست Custom Show شما اضافه شود.

در قسمت سمت راست پنجره کادر Slide In Custom Show لیست اسلایدهای انتخابی شما نمایش داده می‌شود. در کنار این کادر سه دکمه وجود دارد شما می‌توانید با استفاده از این سه دکمه لیست Custom Show را مدیریت کنید، ازدکمه های فلش بالاو پایین برای جابجایی ترتیب نمایش اسلایدها در لیست، به سمت بالا و پایین استفاده می‌کنید و از دکمه ضربدر برای حذف اسلاید از لیست Custom Show استفاده می‌شود.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)
بعد از انجام تنظیمات روی گزینه Ok کلیک نمایید همانطور که در پنجره زیر مشاهده می‌کنید Custom Show شما ساخته شده است در این قسمت لیست Custom Show‌های ساخته شده را مشاهده می کنید. دستوراتی برای مدیریت Custom Show در سمت راست پنجره وجود دارد.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

 • از دستور Edit برای ویرایش Custom Show استفاده می‌شود. ابتدا Custom Show مورد نظر را انتخاب، سپس دستور Edit را انتخاب نمایید. مجدد کادر Define باز شده و می‌توانید اسم Custom Show و لیست اسلایدهای انتخابی را ویرایش نمایید.
 • از دستور Remove برای حذف Custom Show استفاده می‌شود. پس ابتدا Custom Show مورد نظر را از لیست انتخاب سپس گزینه Remove را انتخاب نمایید.
 • با دستور Copy می توانید از Custom Show انتخاب شده از لیست یک کپی ایجاد نمایید.
 • با دستور Show می توانید مستقیم وارد حالت نمایش شده و اسلایدهایی را که در Custom Show انتخاب کرده اید را به نمایش بگذارید.
 • با دستور Close از پنجره Custom Show خارج می‌شوید.

تنظیمات نمایش اسلاید (Set Up Slide Show)

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

از سربرگ Slide Show گروه Setup روی گزینه Set Up Slide Show کلیک نمایید.
پنجره Setup Now همانند تصویر زیر باز می‌شود.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

بخش Show Type

گزینه‌ی :Present By A Speaker در صورتی که گزینه‌ی مذکور را انتخاب کنید اجرای اسلایدها به صورت تمام صفحه نشان داده می‌شود. این گزینه به صورت پیش‌فرض نیز انتخاب شده است.
گزینه‌ی :Browser By An Individualبا انتخاب این گزینه اجرای اسلایدها به صورت پنجره خواهد بود، یعنی ارائه شما در همان پنجره پاورپوینت نمایش داده می‌شود و نوارهای وضعیت و نوار عنوان پنجره نمایش داده شده و سایز پنجره پاورپوینت به هر اندازه‌ای باشد در همان سایز ارائه نمایش داده می‌شود.
گزینه ی :Browser At a Kioskبا انتخاب این گزینه اجرای اسلاید به همان شیوه گزینه نخست خواهد بود با این تفاوت که نوار ابزار و منوی میانبر در حالت نمایش فعال نمی‌باشد.

بخش Show Option

گزینه‌ی :Loop Continually Until Esc تا زمانی که کلید Esc فشار داده نشود نمایش اسلایدها در حالت حلقه افتاده و تکرار می‌شوند.
گزینه‌ی :Show Without Narrationبرای نمایش اسلاید بدون قابلیت ضبط صدا در طول اجرای ارائه می‌باشد، با انتخاب این گزینه نمی‌توان از ضبط صدا در هنگام اجرای اسلاید استفاده کرد.
گزینه‌ی :Show Without Animation در صورتی که می‌خواهید در حین نمایش اسلاید انیمیشن‌های اسلاید اجرا نشود این گزینه را انتخاب نمایید.

بخش Show Slide

گزینه‌های این بخش برای تنظیم شماره‌ی اسلایدها برای نمایش به کار می‌رود. در صورتی که گزینه‌ی All را انتخاب کنید همه‌ی اسلایدها نمایش داده خواهند شد. که به صورت پیش‌فرض همین گزینه انتخاب شده است.
اما اگر بخواهید اسلایدها از شماره‌ی دلخواهی نشان داده شود، شماره‌ی اولین اسلاید را در کادر From و شماره‌ی آخرین اسلاید دلخواه را در کادر To وارد کنید. در عین حال می‌توانید از گزینه‌ی Custom Show برای سفارشی کردن اجرای اسلایدهای خود استفاده نمایید.

بخش Advance Slides

در صورت انتخاب گزینه‌ی Manuallyمی‌توانید اجرای اسلایدها را به صورت دستی و با کلیک ماوس تغییر دهید و در صورتی که گزینه‌ی Using Timing If Present را انتخاب کنید، اسلایدها به طور خودکار و با توجه به زمان تعیین شده برای اجرای اسلاید نمایش داده می‌شوند.

بخش Multiple Monitors

از این بخش برای زمانی استفاده می‌شود که رایانه شما دارای چند نمایشگر باشد. با استفاده از لیست بازشونده، Slide Showمی‌توانید نمایشگر دلخواه را انتخاب نمایید.

مخفی کردن اسلاید(Hide Slide)

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

برای مخفی کردن یک اسلاید کافی است که از لیست اسلایدها، روی اسلاید مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Hide Slide را انتخاب کنید و یا بعد از انتخاب اسلاید از لیست اسلایدها از سربرگ Slide Show گروه Set Upروی گزینه Hide Slide کلیک کنید. اسلاید مخفی شده در لیست اسلایدها محو و روی عدد کنار اسلاید خط اریب قرار می‌گیرد. اسلاید مخفی شده در نمایش اسلاید Slide Show نمایش داده نمی‌شود.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

تکرار زمانبندی اسلاید(Rehearse Timing)

هنگام تغییر تنظیمات مربوط به نحوه نمایش اسلاید در PowerPoint ممکن است بخواهید هر اسلاید مدت مشخصی نمایش داده شود.این دستور برای ثبت زمان هر اسلاید در ارائه می‌باشد تا در حالت نمایش، اسلایدها با توجه به زمان ثبت شده بطور خودکار جابجا شوند. برای اینکار از سربرگ Slide Show گروه Setup روی گزینه Rehearse Timing کلیک نمایید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)
بعد از انتخاب این دستور شما وارد حالت نمایش می‌شوید، می‌توانید با استفاده از این دستور ارائه‌تان را تمرین کرده و زمان مورد نظر را در هر اسلاید ثبت کنید بعد از ارائه هر اسلاید به اسلاید بعدی بروید و در انتها بعد از اتمام ارائه کادر محاوره ای همراه با کل زمان ارائه‌تان نمایش داده می‌شود و از شما می‌پرسد که آیا زمانبندی شما بر روی اسلایدها ثبت شود برای این منظور گزینه Yes را انتخاب نمایید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)
بعد از ثبت زمان هر زمانی بخواهید این فایل ارائه را به نمایش بگذارید دیگر نیازی به دستی جابجا شدن بین اسلایدها نیست و به طور خودکار طبق آن زمانبندی ثبت شده بین اسلایدها جابجا می‌ شوید.
زمانی که از گزینه Rehearse Timing برای ثبت زمان استفاده می‌کنید، یک نوار ابزار Recording در بالای صفحه نمایش داده می‌شود.
آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)
از ابزار Pause (=) برای موقتا زمان را متوقف کنید، استفاده می‌شود. بعد از انتخاب این گزینه کادر محاوره‌ای باز می‌شود زمانی که می‌خواهید به ارائه‌تان ادامه دهید باید روی گزینه Resume Recording در کادر محاوره کلیک کنید تایمر ادامه به ثبت زمان می‌کند. اگر می‌خواهید از ابتدا زمان ثبت شود روی دستور Repeat کلیک نمایید تا تایمر از ابتدا زمان را ثبت نماید.

دستور Record Slide Show

از دستور Record Slide Show برای ثبت صدا به همراه زمان بر روی هر اسلاید در هنگام نمایش اسلاید استفاده می شود.
از سربرگ Slide Show گروه Setup دستور Record Slide Show را باز کنیدگزینه‌های زیر را مشاهده می‌کنید، سپس گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)
Start Recording From Beginning: با انتخاب این گزینه ضبط از ابتدا شروع می‌شود.
Start Recording From Current Slide: با انتخاب این گزینه ضبط از اسلاید جاری شروع می‌شود.
بر روی گزینه ی Start Recording From Beginningکلیک کنید یک کادر محاوره‌ای ظاهر می‌شود. گزینه‌های دلخواه خود را انتخاب کنید و بر روی دکمه Start Recording کلیک کنید. توجه داشته باشید تنها در صورتی می‌توانید صدای خود را ضبط کنید که یک میکروفون به کامپیوترتان متصل شده باشد. مثل یک ارائه واقعی هر اسلاید را ارائه و صدا را ضبط کرده و به اسلاید بعدی می‌روید. در نهایت صدا روی هر اسلاید ثبت می‌شود.
برای حذف زمان و صدای گوینده از سربرگ Slide Showگروه Setup بر روی فلش کشویی کنار گزینه Record Slide Show کلیک کنید. از کادر باز شده از زیرگزینه‌های Clear ،گزینه مورد نیاز را انتخاب کنید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

 • گزینه‌ی Play Narration:  امکان پخش صدای از پیش ضبط شده را فراهم می‌سازد.
 • گزینه‌ی Use Timings:  امکان استفاده از نمایش اسلاید با زمانبندی از قبل ثبت شده را فراهم می‌کند.
 • گزینه‌ی Show Media Control: موجب نمایش عملگرهای کنترلی هنگام پخش فایل‌های ویدئویی و صوتی در زمان اجرای اسلاید‌ها می‌شود.
  آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

آشنایی با محیط نمایش اسلاید

پس از اینکه تنظیمات نحوه نمایش اسلاید در PowerPoint را انجام دادید، باید وارد نمای نمایش اسلاید شوید که در آن اسلایدهای شما به صورت تمام صفحه نمایش داده می‌شوند.در زمان نمایش در پایین صفحه نمایش نوار ابزاری برای مدیریت اسلایدها ظاهر می‌شود.

جابجایی بین اسلایدها:

• جلو و عقب رفتن اسلایدها:
برای رفتن به اسلاید بعدی می‌توانید با کلیک کردن ماوس یا کلیدهای Space Bar، Enter روی صفحه کلید خود را فشار دهید. همچنین، برای جلو و عقب بردن اسلایدها می‌توانید از کلیدهای جهتی Right , Left روی صفحه کلیدتان استفاده نمایید.
روش دیگر برای جلو و عقب بردن اسلایدها استفاده از دکمه‌های Next و Previous روی ابزار مدیریت اسلاید استفاده نمایید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)
همینطور می‌توانید روی صفحه نمایش در حالت Slide Show کلیک راست و از منوی میانبر باز شده گزینه Next و Previous را انتخاب کنید.
آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)
• مشاهده آخرین اسلاید نمایش داده شده
نحوه نمایش اسلاید در PowerPoint ممکن است به ترتیب نباشد برای مشاهده آخرین اسلایدی که نمایش داده شده است از طریق دستورات زیر اقدام نمایید:
کلیک راست روی صفحه نمایش و انتخاب گزینه Last Viewed

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)
روی علامت سه نقطه نوار ابزار پایین صفحه نمایش کلیک کرده و از منوی باز شده گزینه Last Viewedرا انتخاب نمایید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

• برای مشاهده لیست همه اسلایدها

در زمان نمایش اسلایدها می‌توانید به هر کدام از اسلایدهای موجود در فایل ارائه به صورت زیر دسترسی داشته باشید.
روی گزینه See All Slides از نوار ابزار پایین صفحه نمایش کلیک نمایید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

روی صفحه نمایش کلیک راست و سپس از منوی باز شده See All Slides را انتخاب نمایید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

اسلایدها را به صورت Thumbnail همانند تصویر زیر مشاهده می‌کنید. برای نمایش هر کدام روی اسلاید مورد نظر کلیک نمایید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

• متوقف کردن نمایش اسلاید

برای خروج از حالت نمایش اسلاید، روی ابزار سه نقطه در پایین اسلاید جاری کلیک کرده و گزینه End Show را انتخاب نمایید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

کلید Esc صفحه کلید را فشار دهید.

روی صفحه نمایش در حالت Slide Show کلیک راست و از منوی میانبر باز شده گزینه End Show را انتخاب کنید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

همچنین بعد از نمایش آخرین اسلاید، در حالت نمایش پیغامی برای خروج از حالت Slide Show نمایش داده می‌شود. که با کلیک روی آن از حالت نمایش خارج می‌شوید.

آشنایی با دیگر ابزار در Slide Show

نمایش Taskbar

اگر در حالت نمایش اسلایدها نیاز دارید وارد نوار وظیفه شوید می‌توانید از قسمت نوار ابزار در پایین صفحه نمایش روی سه نقطه کلیک کرده و از منوی باز شده گزینه Screen را انتخاب سپس روی گزنیه Show Taskbar کلیک نمایید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

همچنین با کلیک راست کردن روی صفحه نمایش از منوی میانبر باز شده می‌توانید روی گزینه Screen کلیک، سپس روی دستور Show Taskbar انتخاب کنید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

با استفاده از هر کدام از مراحل بالا نوار وظیفه بصورت زیر نمایش داده می‌شود.

تنظیم اشاره ماوس

شما در حالت نمایش می‌توانید تنظیم نمایید اشاره‌گر نمایش داده شود یا مخفی شود برای این کار به صورت زیر عمل نمایید.
روی سه نقطه نوار ابزار کلیک کنید و از منوی باز شده گزینه Arrow Option را انتخاب واز منوی باز شده برای نمایش اشاره‌گر گزینه Visible را انتخاب، برای مخفی شدن اشاره‌گر گزینه Hidden کلیک نمایید. بطور پیش‌فرض روی حالت اتوماتیک تنظیم شده است.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

همچنین می‌توانید روی صفحه نمایش کلیک راست نمایید از منوی باز شده گزینه Pointer Option را انتخاب و از منوی باز شده گزینه Arrow Option را انتخاب و گزینه مورد نظر را انتخاب نمایید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

ابزار طراحی و رسم

شما می‌توانید با روش‌های زیر اشاره‌گر ماوس را تبدیل به ابزاری برای رسم وطراحی هنگام نمایش نمایید.
– از نوار ابزار نمایش در پایین اسلاید روی Pen Tools کلیک نمایید منوی زیر نمایش داده می‌شود.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

• از ابزار Pen را می‌توانید برای ترسیم و طراحی استفاده نمایید، همچنین با کلیک ترکیبی Ctrl+P نیز این ابزار فعال می‌شود.
• از دستور Highlighter برای هایلایت کردن قسمت خاص هنگام نمایش استفاده می‌ شود.
• از گزینه Laser Pointer می‌توانید برای مشخص کردن و جلب توجه ببینندگان به بخش مورد نظر اسلاید، در هنگام نمایش استفاده نمایید. ابزار اشاره‌گر لیزری برخلاف قلم و هایلایتر نشانه‌ای روی اسلاید‌ها برجای نمی‌گذارد. روش دیگر مشاهده این ابزار کلید Ctrl را به همراه کلیک چپ ماوس نگه دارید این ابزار فعال می‌شود.
• از Eraser برای پاک کردن قسمت خاصی که رسم یا هایلایت کردین استفاده کنید.
• از ابزار Erase All Ink On Slide برای حذف تمام رسم‌ها و هایلایت‌ها موجود در اسلاید نمایش داده شده استفاده می‌شود.
• همچنین می توانید بعد از انتخاب ابزارهای Pen و Highlighter از پالت رنگ ، رنگ مورد نظر را انتخاب نمایید.
– روش دیگر دسترسی به ابزار رسم و… از طریق کلیک راست کردن روی صفحه نمایش انتخاب Pointer Option، سپس از منوی باز شده می‌توانید ابزار مورد نیاز را انتخاب نمایید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

نکته: زمانی که می‌خواهید از حالت نمایش خارج شوید، اگر رسم‌ها و هایلایت‌ها را حذف نکرده باشید هنگام خروج پیغامی نمایش داده می‌شود. در این کادر پیغام شما دو گزینه مشاهده می‌کنید. اگر می‌خواهید رسم‌ها و هایلایت‌ها در اسلایدتان باقی بمانند روی گزینه Keep کلیک نمایید ولی اگر می‌خواهید تمام ترسیمات و هایلایت‌ها حذف شوند روی گزینه Discard کلیک کنید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

ابزار بزرگنمایی

اگر در هنگام نمایش برای جلب توجه بینندگان نیاز هست قسمت خاصی از ارائه را بزرگ‌تر نشان دهید از روش ها زیر اقدام نمایید.
– روی علامت ذره‌بین در نوار ابزار پایین صفحه نمایش کلیک نمایید اشاره کرد، تبدیل به علامت + شده هر جایی از اسلاید که می‌خواهید بزرگتر نمایش داده شود کلیک نمایید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

– همچنین می‌توانید روی صفحه نمایش کلیک راست کنید و دستور Zoom In را انتخاب و روی قسمت مورد نظر کلیک کنید تا بزرگ نمایی انجام شود.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

ابزار نمای Presenter

اگر برای نمایش ارائه‌تان از ابزاری نظیر ویدئو پروژکتور استفاده می‌کنید، می‌توانید از ابزار Presenter View استفاده کنید. به کمک این ابزار می‌توانید به برخی ابزارهای کنترل صفحه که مخاطبان قادر به دیدن آن‌ها نیستند، دسترسی پیدا کنید. همچنین با این ابزار شما یادداشت‌های‌ اسلاید را در سمت راست صفحه مشاهده می‌نمایید و می‌‎توانید از این یادداشت‌ها در ارائه‌تان استفاده نمایید، مشاهده پیش‌نمایش اسلاید آتی و دیگر موارد برایتان آسان می‌شود.
برای نمایش نمای Presenter بصورت زیر عمل اقدام نمایید:
– روی صفحه نمایش کلیک راست کرده از منوی میانبر باز شده گزینه Show Presenter View را انتخاب نمایید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

– و همچنین با کلیک کردن روی سه نقطه در نوار ابزار پایین صفحه نمایش از منوی نمایش داده شده گزینه Show Presenter View را انتخاب نمایید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

بعد از انتخاب این دستور صفحه نمایش بصورت زیر نمایش داده می‌شود.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

ابزار Custom Show

در صورتی که شما Custom Show برای ارائه خود تعریف کرده باشید می‌توانید از طریق زیر برای نمایش اسلایدهای سفارشی شده اقدام نمایید.
– از طریق کلیک راست کردن روی صفحه نمایش از منوی باز شده روی گزینه Custom Show کلیک کرده سپس از کادر باز شده روی اسم Custom Show مورد نظر کلیک نمایید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

– همینطور روی سه نقطه نوار ابزار پایین صفحه نمایش کلیک کنید سپس از منوی ظاهر شده گزینه Custom Show را انتخاب و از کادر باز شده اسم Custom Show مورد نظر را انتخاب نمایید.

آشنایی با نحوه نمایش اسلاید (Slide Show)

نحوه نمایش اسلاید در PowerPoint یک مرحله از یادگیری نرم افزار جذاب پاورپینت است. البته برای این که در این نرم افزار به مهارت کامل برسید لازم است به خوبی تمرین کنید. از طراحی پروژه های ساده شروع کنید و کم کم کار خود را گسترش دهید و از قابلیت های مختلف نرم افزار استفاده کنید. از امتحان کردن گزینه های مختلف نترسید و به یاد داشته باشید مشاوران آنلاین آتیوا همواره برای کمک به شما آماده هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زیمنه پاورپوینت می توانید به راهنمای مایکروسافت نیز مراجعه نمایید.

چه تجربه ای در ارائه پاورپینت دارید ؟

در زمینه ارائه پروژه چه تجربه ای دارید ؟ آیا تا کنون پروژه ای را در مقابل استاد یا کارفرما ارائه داده اید ؟ در هنگام ارائه به چه مشکلاتی برخورد کرده اید؟ لطفا تجربیات جذاب خود را با ما و سایر کاربران آتیوا در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *