09214286013 ~ 09214284773
0

ویرایش صفحات در Flip PDF (امکانات نسخه Professional)

آموزش ویرایش صفحات (Open Link)

یکی از مهمترین امکاناتی که نسخه ی Professional در اختیار کاربران قرار داده است، امکان ویرایش تک تک صفحات پروژه در Flip PDF است. شما می توانید فیلم ها، تصاویر، صوت ، دستورات اجرایی و … را به تمام صفحات خود اضافه کنید. در این قسمت از آموزش Flip PDF قصد داریم شما را با یکی از مهمترین این قابلیت ها یعنی دستورات (Link) آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

ویرایش صفحات در Flip PDF

برای ویرایش صفحات در Flip PDF و مشاهده لیست دستورات در پنجره ی زیر، روی گزینه Edit Pages، در نوار بالای پنجره ی پروژه، کلیک کنید. آموزش ایجاد دستور در صفحات

پنجره ی جدیدی باز می شود. در این پنجره امکانات مختلفی وجود دارد. که در آموزش های مختلف به آن ها خواهیم پرداخت. حال روی گزینه ی Open Link کلیک کنید.

با انتخاب این گزینه می توانیم دستورات خاصی را به نقاط مختلفی از صفحه اعمال کنیم. با انتخاب این گزینه شکل موس در صفحه تغییر می کند و میتوانید آن بخش از صفحه که می خواهید انتخاب کنید. سپس نواری در سمت راست صفحه گشوده می شود .

آموزش ایجاد دستور در صفحات

در نوار کنار سمت راست صفحه دکمه ی آبی رنگ Add action وجود دارد . با کلیک روی این گزینه پنجره ی زیر گشوده می شود .

آموزش ایجاد دستور در صفحات

این پنجره شامل دو بخش مهم می باشد.
Select event to trigger action ( در این قسمت می توانید طریقه ی انجام شدن دستورات را انتخاب کنید . )

Select action ( در این قسمت میبایست دستورات خود را انتخاب کنید . )

بخش Select event to trigger action:

 1. Mouse Down : با کلیک روی ناحیه دستور اجرا می شود .
 2. Mouse Up : با کلیک روی ناحیه دستور اجرا می شود .
 3. Mouse Move : با حرکت موس روی ناحیه دستور اجرا می شود.
 4. Mouse Over : با قرار گرفتن موس بر روی ناحیه دستور اجرا میشود .
 5.  Mouse Out : با خارج شدن موس از ناحیه دستور اجرا میشود .

بخش Select Action :

 1. No action : با انتخاب این گزینه هیچ دستوری به ناحیه داده نمیشود.
 2. Go To Page : ( دکمه ی رفتن به صفحه ) با انتخاب این گزینه و در سمت راست پنجره ، می توانید صفحه ای که کاربر با کلیک روی ناحیه به آن صفحه منتقل میشود را انتخاب کنید .
 3. Open Link : ( باز کردن لینک ) : با انتخاب این گزینه می توانید صفحه ی اینترنتی مورد نظر خود را وارد کنید تا کاربران با کلیک روی ناحیه به آن صفحه ی اینترنتی هدایت شوند .
 4. Run Javascript Function : ( نوشتن کدهای جاوااکریپت ) ، با انتخاب این گزینه می توانید دستورات و کدهایی را به زبان جاوااسکریپت وارد کنید . کاربران با کلیک روی ناحیه ی انتخاب شده می توانند دستور شما را که به زبان جاوا وارد شده است مشاهده کنند .
 5. Open Popup video : با انتخاب این گزینه می توانید فایلی ویدیویی انتخاب کنید تا کاربران بتوانند با کلیک روی ناحیه ی انتخاب شده فایل ویدیویی شما را مشاهده کنند .
 6. Open embed HTML Window : در این قسمت میتوانید آدرس پنجره ای با فرمت HTML وارد کنید تا کاربران با کلیک روی ناحیه بتوانند آن پنجره را مشاهده کنند.
 7. Play Audio File : در این قسمت می توانید فایلی صوتی انتخاب کنید تا کاربران با کلیک روی ناحیه انتخاب شده بتوانند فایل صوتی شما را مشاهده کنند .
 8. Open Popup Image : در این قسمت می توانید تصویری را انتخاب کنید تا کاربران با انتخاب ناحیه ی انتخاب شده بتوانند تصویر شما را مشاهده کنند .
 9. Open popup Massage : در این قسمت می توانید پیامی را انتخاب کنید که کاربران با انتخاب ناحیه بتوانند آن پیام را مشاهده کنند . در این قسمت میتوانید تصویری نیز برای پیامتان انتخاب کنید و پیام خود را به کمک ابزار موجود ویرایش کنید .
 10.  Open ( youtube , vimo) popup : در این قسمت می توانید آدرس اینترنتی ویدیویی که در سایت های youtube و یا vimo مشاهده کرده اید وارد کنید تا کاربران بتوانند با کلیک بر روی ناحیه ی انتخاب شده به صورت آنلاین ویدیو را مشاهده کنند .
 11. Open Quiz : پس از کلیک بر روی این گزینه در پنجره ی سمت راست دکمه ی آبی رنگ Add Question را انتخاب کنید . پنجره ی زیر گشوده می شود :
  آموزش ایجاد دستور در صفحات
  در این قسمت می توانید آزمونی طراحی کنید تا کاربران پس از کلیک بر روی ناحیه ی انتخاب شده بتوانند آن را مشاهده کنند . در مستطیل بالای پنجره سوال را وارد کنید . برای اضافه کردن تصویر به سوال روی مربع تصویر کلیک کنید تا تصویر مورد نظر را انتخاب کنید . در مستطیل های پایین می توانید گزینه ها سوال خود را وارد کنید . برای اضافه کردن گزینه روی دکمه ی آبی رنگ Add Answer کلیک کنید . برای ادامه روی دکمه ی Save and Exit Next کلیک کنید . با زدن دکمه ی OK به پنرج هی قبل باز گردید .
 12.  Open Slide-In massage : در این قسمت میتوانید پیامی خاص به صورت متن و یا تصویر وارد کنید تا کاربران با کلیک بر روی ناحیه بتوانند آن را مشاهده کنند .

پس از انتخاب دستورات مناسب با زدن دکمه ی OK به پنجره ی قبل باز میگردیم . در پنجره ی Action setting هم روی گزینه ی OK کلیک کنید. مشاهده میکنید که به پنجره اصلی Linkها بازگشتیم. حال به ستون سمت راست دقت کنید.

گزینه ی دوم ستون سمت راست صفحه ، Color setting ، برای ویرایش رنگ ناحیه ی انتخاب شده است.

General setting : گزینه هایی برای تنظیمات کلی ناحیه ی انتخاب شده در این قسمت قرار دارد و می توانید انیمیشنی برای ناحیه انتخاب کنید تا باعث جلب توجه کاربران شود .

و قسمت آخر این ستون Size setting ، مخصوص تغییر اندازه ناحیه ی انتخاب شده است.

برای ایجاد لینک و دستورات اجرایی می توانید از آمزوش هایی که دربالا گفته شد کمک بگیرید. سعی کنید در صفحات مختلف با توجه به موضوع صفحه از این دستورات استفاده کنید. ایجاد آژمن در صفجات کتاب یکی از جذابترین قابلیت هایی است که در این بخش وجود دارد. اگر هنگام تمرین یا درست کردن پروژه به مشکلی برخورد کردید، حتما با تیم مشاوان آنلاین آتیوا تماس بگیرید.

درصورتی که از این دستورات در پروژه های گذشته خود استفاده کرده اید و یا اینکه پس از تمرینات فراوان توانستید یک پروژه جذاب طراحی کنید، لطفا این تجربیات شیرین خود را با ما و سایر کاربران آتیوا در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *