09214286013 ~ 09214284773
0

آموزش نصب نرم افزار PowerPoint (گام به گام ؛ صفر تا ۱۰۰)

آموزش نصب نرم افزار PowerPoint

در این پست قصد داریم تا به آموزش نصب نرم افزار PowerPoint بصورت جامع و گام به گام بپردازیم، پس در ادامه با آتیوا همراه باشید.

معرفی نرم افزار پاورپوینت  PowerPoint

نرم‌افزار PowerPoint یکی از نرم‌افزارهای خانواده Microsoft Office  می‌باشد. از این نرم‌افزار برای ارائه مطلب استفاده می‌شود، به کمک پاورپینت می توانیم علاوه بر متن؛ عکس، نمودار، جدول، فیلم، صدا و …. نیز قرار دهیم تا ارائه را جذاب‌تر و درک مطلب را برای مخاطبان راحت‌تر کنیم.

بعد از طراحی اسلایدها در نرم‌افزار پاورپوینت اصولا برای نمایش اسلایدها از ویدئو پروژکتور استفاده می‌شود.

روزانه اشخاص در مشاغل مختلف، مشغول ارائه مطالب جهت انتقال مفاهیم و اطلاعات می‌باشند. این اشخاص می‌توانند ارائه‌دهندۀ یک سمینار، مطلب آموزشی و یا معرف کالا و … باشند.

اگر قصد آشنایی بیشتر با این نرم افزار را دارید، توصیه میکنیم پست دانلود نرم افزار پاورپینت را مشاهده نمایید. در ادامه این مطلب به آموزش گام به گام نصب این نرم افزار پرداخته ایم.

آموزش نصب نرم افزار PowerPoint

آموزش نصب نرم افزار PowerPoint 2016

در این قسمت مراحل نصب Office2016 ، که کاملترین نسخه ی نرم افزار پاورپینت است را برایتان مرحله به مرحله  توضیح می‌دهیم. در صورتی که در مسیر نصب به مشکل برخورد کردید، با ما تماس بگیرید.

مرحله نخست آموزش نصب نرم افزار PowerPoint

برای نصب نرم‌افزار Office  ابتدا DVD  را در درایور کامپیوتر خود قرار دهید. بعد از گذشت چند ثانیه DVD به صورت AutoRun همانند تصویر زیر بالا آمده و درقسمت Notification ویندوز نمایش داده می‌شود. در این مرحله باید روی گزینه‌ی DVD RW Drive کلیک کنید. اگر DVD قابلیت AutoRun ندارد و تصویر زیر را مشاهده نکردید، My Computer را باز کرده و سپس روی درایور DVD کلیک کنید و در ادامه گزینه‌ی Runsetup.Exe را اجرا کنید.

آموزش نصب نرم افزار PowerPoint

نکته: در صورتی که به DVD دسترسی ندارید می توانید فایل نصبی نرم افزار PowerPoint را دانلود نمایید. که در اینصورت  مراحل اول و دوم را مشاهده نمی کنید. ابتدا فایل دانلود شده را extract نموده و فایل setup.exe را با دابل کلیک اجرا کنید.

مرحله دوم

همانند تصویر زیر بر روی گزینه‌ی Runsetup.Exe کلیک کنید.

آموزش نصب نرم افزار PowerPoint

 

مرحله سوم

در این مرحله در کادر باز شده، روی گزینه‌ی Yes کلیک کنید تا وارد مرحله بعد شوید.

آموزش نصب نرم افزار PowerPoint

 

مرحله چهارم

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید در پنجره باز شده انواع نسخه های مختلف Office برایتان نمایش داده شده است. گزینه Microsoft Office Professional Plus2016 را بعنوان کامل‌ترین نسخه Office انتخاب کرده و سپس برای ادامه نصب روی گزینه‌ی Continue کلیک کنید.

آموزش نصب نرم افزار PowerPoint

مرحله پنجم

در این مرحله طبق قوانین حق نشر شرایط شرکت مایکروسافت و استفاده از نرم‌افزار مطرح شده است که شما با خواندن و پذیرفتن این شرایط می‌توانید وارد مرحله‌ی بعد شوید. برای ادامه روی مربع کنار گزینه‌ی  I Accept The Terms Of This Agreement کلیک کنید و سپس گزینه‌ی Continue را انتخاب نمایید.

آموزش نصب نرم افزار PowerPoint

مرحله ششم

پس از کلیک روی گزینه ی Continue ، پنجره زیر گشوده می شود. در اینجا شما دو گزینه Install Now  و Customize را مشاهده می‌کنید.

  • اگر روی گزینه‌ی Install Now کلیک کنید تمام نرم‌افزار‌های از پیش تعیین شده Office ( پاورپوینت، اکسل، اکسس و …) به طور خودکار بر روی ویندوز شما نصب می‌شود.
  • در صورتی که می‌خواهید فقط نرم‌افزارهای مورد نیاز خود را نصب کنید می بایست گزینه Customize را انتخاب نمایید. بعنوان مثال ما در این قسمت می‌خواهیم نرم‌افزار PowerPoint را نصب کنیم.

 

آموزش نصب نرم افزار PowerPoint

مرحله هفتم

در پنجره باز شده در سربرگ Installation Options لیست کامل نرم‌افزارهای Office را مشاهده می‌کنید.

نکته: البته این را در نظر داشته باشید با توجه به نسخه‌ی Office که شما در مرحله چهارم انتخاب کرده اید ممکن است بعضی از نرم‌افزارها در این سربرگ نمایش داده نشود، پس به این خاطر در مرحله چهارم کامل‌ترین نسخه Professional را انتخاب کردیم که تمام نرم‌افزارهای Office در این سربرگ نمایش داده شود.

در این لیست کنار بعضی از این نرم‌افزارها علامت + قرار دارد وقتی روی این علامت مثبت کلیک کنید یک سری از زیر شاخه‌ها(ویژگی‌های) نرم‌افزار را مشاهده می‌کنید که می‌توانید تعیین کنید این ویژگی‌ها حذف یا نصب شوند.

آموزش نصب نرم افزار PowerPoint

برای تعیین نصب یا عدم نصب نرم‌افزارها بهمراه ویژگی هایشان ابتدا روی علامت فلش مشکی رو به پایین کنار اسم نرم‌افزار را کلیک کنید همانند تصویر زیر سه گزینه مشاهده خواهید کرد. با توجه به توضیحات این سه گزینه می توانید گزینه مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

  • Run All From My Computer: اگر این گزینه انتخاب شود نرم‌افزار به همراه تمام ویژگی‌هایش نصب خواهد شد.

مهم: این نکته را در نظر داشته باشید زمانی که شما نرم‌افزاری را برای نصب انتخاب می‌کنید بصورت پیش‌فرض بعضی از ویژگی ها نصب نمی‌شود.

  • Installed On First Use: با کلیک بر روی این گزینه با اولین استفاده از نرم‌افزار، ویژگی‌های نرم‌افزار نصب خواهند شد. البته باید فایل‌های نصب ویژگی‌های نرم‌افزار در کامپیوتر شما موجود باشد.
  • Not Available: با کلیک بر روی این گزینه نرم‌افزار انتخابی و تمامی زیرشاخه‌های آن نصب نخواهند شد.

آموزش نصب نرم افزار PowerPoint

نکته: زمانی که می‌خواهید بعنوان مثال فقط نرم‌افزار خاصی مثل PowerPoint را نصب کنید شما برای پاورپوینت دو انتخاب دارید (Run All را انتخاب می‌کنید یا گزینه‌ی Installed On ) و باید برای سایر نرم افزارها گزینه‌ی not available را انتخاب نمایید.

مرحله هشتم

در این مرحله سربرگ File Location را انتخاب کنید.

در ادامه آدرس محل نصب فایل‌های نرم‌افزار را مشاهده می‌کنید. نرم افزارها به صورت خودکار در درایو C نصب می شوند. در صورتی که بخواهید محل نصب را تغییر دهید بر روی گزینه‌ی Browse کلیک گرده و مسیر جدید را مشخص نمایید.

 

آموزش نصب نرم افزار PowerPoint

مرحله نهم

اکنون روی سربرگ User Information کلیک کنید.

در این قسمت مشخصات خود را در قسمت نام و در صورت داشتن نام سازمانی وارد کنید.

 

آموزش نصب نرم افزار PowerPoint

 

نکته: در صورتی که نسخه قدیمی Office روی کامپیوتر شما نصب باشد سربرگ Upgrade را نیز مشاهده می کنید. که شامل گزینه‌های زیر می‌باشد:

  • Remove All Previous Versions: با انتخاب این گزینه تمامی نسخه‌ های قدیمی نرم افزار حذف خواهند شد.
  • Keep all previous versions: با انتخاب این گزینه نسخه قدیمی حذف نمی‌شود و می‌توانید در کنار نسخه جدید از نسخه قدیمی Office نیز استفاده کنید.
  • Remove only the following applications: با انتخاب این گزینه لیست نرم‌افزارهای نصب شده نسخه قدیمی را مشاهده می‌کنید که می‌توانید، تنها نرم افزارهای مورد نظر را حذف کنید.

مرحله دهم

در این مرحله برای شروع نصب روی گزینه‌ی Install Now کلیک کنید.

سپس باید چند دقیقه‌ای صبر کنید تا نرم افزار نصب شود. در نهایت کادر زیر باز می‌شود که نشان دهنده کامل شدن نصب نرم افزار پاورپینت است.

 

 

آموزش نصب نرم افزار PowerPoint

 

تبریک می گوییم؛ آموزش نصب نرم افزار PowerPoint به پایان رسید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر، می توانید به صفحه رسمی PowerPoint در وبسایت مایکروسافت مراجعه نمایید و مشکلات خود را از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا در کوتاهترین زمان ممکن به آنها پاسخ داده شود.

 

در پستهای آموزشی آینده سعی داریم شما را با محیط این نرم افزار و طریقه ایجاد فایل، بیشتر آشنا کنیم. پس با آتیوا همراه باشید.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *