logo

اپلیکیشن شاد (نسخه ۲) را بهتر بشناسید + دفترچه راهنما

اپلیکیشن شاد

راهنمای اپلیکیشن شاد ۲ که برای آغاز سال تحصیلی به روز رسانی شده است، منتشر شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در این راهنمای کاربردی می‌‌توانید توضیحات مربوط به  نحوه مکالمه گروهی، کانال‌ها در اپلیکیشن شاد، حضور و غیاب، ارتباط زنده یک طرفه، پخش زنده کلاس ارتباط زنده دوطرفه، تکالیف دانش آموزان، آزمون شاد اپ، شادینو، اشتراک گذاری، تلویزیون اینترنتی شاد و …. را مشاهده کنید.

 

… برای دانلود فایل pdf  کلیک کنید …

مشاور وزیر و مسئول شبکه شاد در آیین رونمایی از نسخه جدید شبکه آموزشی دانش آموز (اپلیکیشن شاد) گفت: بن بست روش‌های سنتی آموزش در شرایط کرونا، استفاده از بستر مجازی را گریز ناپذیر کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، سیدحسن الحسینی در آیین رونمایی از نسخه جدید شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) که با حضور وزیر آموزش و پرورش در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار کرد:  گریزناپذیری از ورود به عصر اطلاعات، تغییر وضعیت تحصیلی۹۰ درصد دانش آموزان در دنیا و بن بست روش‌های سنتی آموزش در پوشش تحصیلی، کیفیت و عدالت آموزشی، سه واقعیتی است که باعث ایجاد احساس نیاز به حضور در بستر فضای مجازی شد.

وی گفت: با تلاش شبانه روزی همکاران و همراهی مجموعه همراه اول در روزهای اول شیوع ویروس کرونا قادر بودیم شبکه‌ای را صرفا برای آموزش با نام اپلیکیشن شاد طراحی کنیم و تعطیلات تابستان فرصتی شد که بتوانیم آن را ارتقا دهیم.

الحسینی تصریح کرد: درنسخه جدید شاد، آموزش تا میزان زیادی تعاملی شده است. برقراری ارتباط یک طرفه و دوطرفه زنده، ارتباط صوتی و تصویری دوسویه، امکان برقراری ارتباط معلم و دانش آموز و هم چنین بین دانش آموزان از قابلیت‌های جدید این پلتفرم است.

وی گفت: در نسخه جدید شاد امکان کلاس بندی، تشکیل منظم کلاس‌ها، حضور و غیاب، تکلیف و تمرین وجود دارد . لذا این نسخه به برنامه‌های آموزشی در فضای مجازی نوعی نظم مدرسه‌ای می‌بخشد و تمام مناسبات یک کلاس درس را می‌توانیم در آن برقرار کنیم.

الحسینی ادامه داد: نسخه شاد ۲ قادر است، دسترسی گسترده آموزشی نظم یافته، انواع تدریس‌ها، امکان اجرای فوق برنامه‌های پرورشی، سرگرمی، ورزشی و سلامت در کنار فعالیت‌های آموزشی را فراهم آورد. همچنین  بازخوردگیری و سنجش از آموزه‌ها ممکن شده است و قابلیت برگزاری آزمون‌ها به صورت تستی و تشریحی وجود دارد و تعبیه سیستم کارنامه و اعلان نتایج به دانش آموز و خانواده ممکن شده است.

مشاور وزیر و مسئول شبکه آموزشی اپلیکیشن شاد تصریح کرد: کنترل و نظارت‌های موثر در برنامه ریزی و دخالت‌های هدایتگر، تعبیه صفحه شخصی و پروفایل دانش آموز و معلم، شبکه حرفه‌ای و اجتماعی شادینو، انجام نظرسنجی‌ها تا ده گزینه، اشتراک گذاری صفحه نمایش از طریق او بی اس و تعبیه امکان ویدئواسترینگ از دیگر قابلیت‌های نسخه جدید شبکه دانش آموزی (شاد) می‌باشد.

الحسینی گفت: امیدواریم با راه اندازی نسخه جدید شبکه شاد بتوانیم تمام دانش آموزان را تحت پوشش قرار دهیم . سیستم پشتیبان و راهنما برای دسترسی آسان به آن تعریف شده و در حدود ۲۰۰۰ نفر درحال آموزش برای راهنمای استان‌ها و شهرستان‌ها داریم و البته در نظر داریم برای معلمان نیز ساعات آموزش‌های ضمن خدمت در رابطه با آشنایی بیشتر کار با این شبکه در نظر بگیریم.

مشاور وزیر و مسئول شبکه شاد گفت: افزوده‌های شاد هنوز به شاد اضافه نشده اما به مرور به شاد افزوده خواهد شد. همراه با افزودن این قابلیت‌ها بخشنامه‌ای برای مدارس غیردولتی هم ارسال خواهد شد تا آنها نیز قادر باشند در این شبکه ورود پیدا کرده و از آن استفاده کنند.

الحسینی در پایان با تشکر از اقدام شجاعانه رئیس جمهور در رایگان کردن اینترنت شاد گفت: اینترنت مورد استفاده در شبکه شاد برای دانش آموزان در کشور با تلاش‌های دولت رایگان شده است و انتظار داریم بتوانیم همین امکان را هر چه سریعتر برای مدارس غیردولتی هم داشته باشیم تا استفاده از اینترنت در کشور برای همه دانش آموزان رایگان شود و از دغدغه‌های خانواده‌ها در مورد دسترسی فرزندانشان به آموزش کاسته شود.

 

منبع : وزارت آموزش و پرورش

پست های مرتبط

ارسال دیدگاه

پاسخی بگذارید