0
09214286013 ~ 09214284773

ویژگی محتوای ویدیویی پرمخاطب (برنامه ریزی، راهنمایی و نکات)

ویژگی محتوای ویدیویی

در این مقاله قصد داریم به بیان ویژگی محتوای ویدیویی بپردازیم، اهداف مورد نظر را زمانسنجی کرده و برای دستیابی به آنها گام برداریم؛ پس در ادامه با آتیوا همراه باشید.

اکنون که در حال خواندن این مقاله هستید، حتما تصمیم به تولید محتوای ویدیویی گرفته اید. پس بهترین زمان است که درباره ویژگی های یک محتوای خوب بدانید. چیزی که بیشتر از همه اهمیت دارد این است که با در نظر گرفتن هدف نهایی، از دید کاربران به محتوای خود بنگرید.

این ۵ سوال را از خود بپرسید. اگر پاسخ سوال هایتان مثبت بود، پس هدف شما از تولید محتوای مورد نظر محقق شده است.

۱- آیا زمان مناسبی برای انتشار این ویدیو است؟

مهمترین مشکلی که یک ویدیو می تواند با آن روبرو شود، زمان نامناسب انتشار آن است. خود را جای مخاطبانتان بگذارید و ببینید که آیا در این برهه زمانی دوست دارید این ویدیو را مشاهده کنید؟ اگر جوابتان نه است، پس فعلا دست نگه دارید. زمان مناسب محتوای خود را برنامه ریزی کنید و در همان موقع به فکر انتشارش باشید.

حالا متوجه شدید چرا تبلیغ بستنی میهن در روزهای سرد زمستان، جای خود را به محصولات لبنی میهن مانند ماست و شیر می دهد؟

۲- آیا هدف محتوای شما واضح است؟

مطمئن شوید محتوایی که تولید کرده اید از دیدگاه مخاطبان، معرف شما باشد. بسیاری از ویدیوهایی که برای فروش محصولات ساخته می شود حقایق، ویژگی ها و مزایای آن محصول را یادآوری می کند. اما اگر می خواهید مخاطبان ویدیو شما را مشاهده کنند، می بایست از یک مسیر احساسی با آن ها ارتباط برقرار کنید. شما زمان زیادی برای انتقال پیامتان نخواهید داشت پس سعی کنید محتوایتان حاوی اطلاعات غیرضروری نباشد.

اگر به فکر فروش پکیج آموزش ویدیویی تعمیرات خودرو هستید، و ماه ها برای تهیه این فایل های ویدیویی وقت گذاشته اید، اکنون برای تبلیغ باید احساس امنیت یک راننده که با توجه به توصیه های شما خودرو خود را تعمیر کرده، به مخاطب منتقل شود.

ویژگی محتوای ویدیویی

۳- آیا به گرافیک پروژه خود توجه کرده اید؟

به کوچکترین نکاتی که در ویدیو خود قرار داده اید توجه کنید. مخطاب شما با مشاهده محتوای ویدیویی احساس پویایی می کند و این ویژگی ویدیو است. روش های زیادی برای افزایش گرافیک یک ویدیو وجود دارد. از یک متخصص برای بررسی گرافیک محتوای خود کمک بخواهید. اطمینان حاصل کنید که گرافیک کار متناسب با موضوع کار شما باشد و بتواند به خوبی پیامتان را به مخاطب منتقل کند.

۴- آیا بستر مناسبی برای انتشار محتوا انتخاب کرده اید؟

تمام راه هایی را که امکان دارد محتوایتان را به دست مخاطبانتان برسانید پیدا کنید. بستر انتشار محتواهای ویدیویی با یکدیگر متفاوتند. یک فیلم که در اینستاگرام منتشر می شود با فیلمی که در یوتیوب به اشتراک گذاشته می شود تفاوت های اساسی دارند. بررسی کنید بهترین بستر برای انتشار محتوای شما کدام پلتفرم است.

در مقاله ای که به توضیح محتوای ویدیویی پرداختیم، نحوه انتخاب بستر مناسب انتشار ویدیو را بیان کرده ایم و با مطالعه آن می توانید بهترین انتخاب را در این مرحله داشته باشید.

۵- آیا محتوای شما پیام مورد نظر را می رساند؟

این سوال از مهمترین سوال هایی است که باید از خود بپرسید و دلیلش هم این است که هدف شما از تولید محتوا رساندن پیامتان به گوش مخاطبین است. این پیام ممکن است خرید یک محصول، آموزش یک دوره و یا هر چیز دیگر باشد. پس سعی کنید پیام مورد نظر خود را مستقیم و بدون پرداختن به حواشی به گوش مخاطب برسانید.

ویژگی محتوای ویدیویی

در نهایت باید بگوییم که تولید یک محتوای جذاب و گرفتن بازخود از مخاطبین شاید به زودی محقق نشود اما با تلاش و پشتکار فراوان به راحتی می توانید در این مسیر قدم بردارید. تیم پشتیبانی آتیوا در این مسیر لذت بخش، همراه شما خواهد بود و می توانید در هر زمان با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

 

شما چه انتظاری از یک محتوای ویدیویی دارید؟

ما همگی مخاطبین محتواهای ویدیویی هستیم. بیایید ببینیم شما از یک محتوای خوب چه انتظاری دارید؟ کوتاه باشد، گرافیکی باشد، شما را بخنداند یا … . نظرات ارزشمند خود را با ما و سایر کاربران سایت آتیوا در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *