09214286013 ~ 09214284773
0

دیجیتال مارکتینگ چیست (نقش بازاریابی دیجیتال در کسب و کار)

دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

امروزه با توجه به گسترش فناوری های ارتباطی، روز به روز بر تعداد افرادی که به اینترنت متصل می شوند، افزوده می شود. پس حالا نوبت شماست که در این فضای پر مخاطب، کسب و کار خود را ایجاد کرده و به بازاریابی برای آن بپردازید. در این پست قصد داریم این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم که دیجیتال مارکتینگ چیست و چه نقشی در توسعه کسب و کارمان ایفا می کند؛ پس با ما همراه باشید.

جالب است بدانید، استفاده از اینترنت فقط در بزرگسالان، در سه سال گذشته، ۵ درصد افزایش یافته است. نحوه خرید و فروش مردم نیز در این مدت تفاوت های اصولی نسبت به گذشته پیدا کرده است. و این بدین معنی است که بازاریابی سنتی یا به عبارتی بازاریابی آفلاین، دیگر مانند قبل در جذب کاربر مؤثر نیست.

بازاریابی همیشه به معنی ارتباط با مخاطبین در جای مناسب و زمان مناسب بوده است. اما امروزه معنی بازاریابی نیز تغییر کرده است. بازاریابی یعنی کسب و کار خود را در جایی که مخاطبینتان بیشتر وقت خود را می گذرانند، تبلیغ کنید. و این یعنی اینترنت!

دیجیتال مارکتینگ چیست ؟!

حتما در جستجوهایی که در سایت های مختلف داشته اید، بازاریابی دیجیتال را اینگونه تعریف کرده اند. بازاریابی دیجیتال در واقع هر نوع بازاریابی است که به صورت آنلاین انجام شود. اما بیایید کمی دقیق تر به این تعریف نگاه کنیم.

بازاریابی دیجیتال شامل تمام روش هایی است که از دستگاه های الکترونیکی یا اینترنت برای شناساندن خود و کسب و کارتان به مخاطبین استفاده می کنید.

حالا کمی بهتر شد! کسب و کارها برای آنکه بتوانند ارتباط مؤثرتری با مخاطبینشان برقرار کنند، از روش های دیجیتال مارکتینگ مانند موتورهای جستجو، رسانه های اجتماعی، ایمیل، وبسایتهای فروش و … استفاده می کنند.

در کنار بازاریابی دیجیتال، نوع دیگری از بازاریابی وجود دارد که به بازاریابی ورودی، معروف است. ممکن است در نگاه اول این دو شبیه به هم به نظر برسند، اما تفاوت هایی نیز با هم دارند. بازاریابی ورودی به معنی ایجاد یک تجربه ی موثر برای مخاطبتان است که می تواند از طریق تولید محتوای مناسب یا ارائه یک ارزش مفید باشد. در حالی که در بازاریابی دیجیتال، سعی بر این است که مخاطب را به کسب و کار خود ( که می تواند فروش، ارائه خدمات و … باشد) جذب کنید.

دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

بازاریابی دیجیتال چه نقشی برای یک کسب و کار ایفا می کند ؟

بازاریابی سنتی معمولا به صورت چاپ تراکت، پوستر، ارتباط تلفنی یا بازاریابی فیزیکی است و شما می بایست از یک بازاریاب برای ارائه محصولات و خدماتتان استفاده کنید. در مقابل، بازاریابی دیجیتال، به صورت آنلاین و در بستر اینترنت انجام می شود و این یعنی فرصت های متعددی که در اختیار کسب و کارتان قرار میگیرد و در نتیجه می توانید به مخاطبین هدف بیشتری دسترسی داشته باشید. تبلیغات ایمیلی، ویدیویی، رسانه های اجتماعی و یا بازاریابی به کمک وبسایت های فروش از جمله روش های بازاریابی دیجیتال هستند. شناختن این روش ها و استفاده از آن ها از مهمترین عوامل در طراحی یک برنامه موثر بازاریابی دیجیتال است . ما سعی کرده ایم که در مقاله ابزار بازاریابی دیجیتال به تفصیل درباره ی این موضوعات بپردازیم. دعوت میکنیم حتما به این مقاله هم سری بزنید.

بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار شما بسیار مهم است. اکثر کسب و کارها یک سایت و یا حداقل یک صفحه در شبکه های اجتماعی دارند. بازاریابی دیجیتال امروزه به حدی متداول است که مخاطبین به عنوان راهی برای شناختن یک کسب و کار به این روش اعتماد دارند.

بیایید خیالتان را راحتی کنیم:

اگر به عنوان یک کسب و کار بخواهید در فضای رقابتی حرفی برای گفتن داشته باشید، باید برخی از روش های بازاریابی دیجیتال را انجام دهید.

از آنجایی که در بازاریابی دیجیتال روش های متعددی برای معرفی کسب و کار به مخاطبان وجود دارد، بهتر است با شناختن این روش ها و ابزار، مناسب ترینشان را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

یکی از دلایل مهم علاقه کسب و کارها به بازاریابی دیجیتال این است که می توانند به کمک ابزارهای تحلیل و بررسی  میزان موفقیت خود را به راحتی اندازه گیری کنند در حالی که در روش تبلیغات سنتی مانند بیلبوردهای تبلیغاتی این امکان برایشان وجود ندارد.

دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

با توجه به صحبت هایی که گفته شد، بهتر است همت کنید. همین امروز بخش بازاریابی دیجیتال را برای کسب و کار خود راه بیندازید، تا بتوانید از فواید بی نظیر آن برای محصولات و خدماتتات استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که مانند همه ی آموزش های گذشته، توصیه میکنیم در مرحله اول به همه روش ها و توصیه های لازم در زمینه بازاریابی دیجیتال مسلط شوید و سایر مقالات ما را در باره این روزش بازاریابی مطالعه کنید. تیم پشتیبانی آنلاین آتیوا همچون گذشته، برای کمک به شما عزیزان آماده است. کافیست با ما تماس بگیرید.

به نظر شما دیجیتال مارکتینگ چیست و چرا باید آن را مورد توجه قرار داد ؟!!

شما چه تعریفی از بازاریابی دیجیتال در ذهن خود دارید؟ آیا مقاله ما کمکی کرده است تا این مفهوم را بهتر از پیش درک کنید؟ لطفا نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *